Katowice: kilkadziesiąt tysięcy ludzi bez ciepłej wody. Awaria

14.05.2010 09:04
Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy odbiorców w Katowicach nie ma ciepłej wody. Awaria, która nastąpiła podczas przełączania źródeł zasilania, ma zostać usunięta jeszcze dziś.
Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach (PEC) poinformował, że ciepła woda nie dociera do śródmieścia i południowych dzielnic miasta wskutek rozszczelnienia sieci. Nastąpiło ono podczas przełączania źródła zasilania - na chorzowską elektrociepłownię Elcho.

Urban wyjaśnił, że przełączenia w systemie zasilania są konieczne wobec zakończenia sezonu grzewczego i konieczności wykonania w tym czasie prac remontowych i konserwacyjnych. Przełączenia zwykle odbywają się na tyle płynnie, że odbiorcy mogą zauważyć najwyżej pewne zmiany ciśnienia.

Tym razem procedura wywołała awarię odczuwalną w dużej części sieci. Choć specjaliści wyizolowali już miejsce uszkodzenia, nie rozpoczęli jeszcze odkopywania ciepłociągu. Zapewniają, że na razie będą starać się tak poprzełączać sieć, by zminimalizować zasięg niedogodności.

Ciepła woda ma wrócić do mieszkańców Katowic jeszcze dziś.

Skomentuj:
Katowice: kilkadziesiąt tysięcy ludzi bez ciepłej wody. Awaria
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje