Ojciec Rydzyk uruchomił nowe radio

Rośnie imperium medialne ojca Rydzyka. Redemptorysta otworzył nowe internetowe radio - SIM - dowiedział się portal tvp.info. Oprócz muzyki, nadaje też audycje promujące światopogląd ojca dyrektora.
Radio ma dwa tygodnie, żeby go posłuchać wystarczy wejść na stronę simradio.pl. Prowadzą je studenci z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Do uczelni nawiązuje nazwa radia (SIM to litery skrótu nazwy uczelni).

- Radio to dla studentów świetne miejsce do podszkolenia warsztatu. Mogą w praktyce poznać zasady, według których przygotowuje się programy na żywo i przeprowadza wywiady - powiedział portalowi tvp.info szef Radia SIM redemptorysta o. Dariusz Drążek.

W Radiu SIM można usłyszeć muzykę, programy o wierze, sporcie i kulturze. Jest też spora dawka audycji przedstawiających światopogląd o. Rydzyka. W radiu transmitowane jest główne wydanie wiadomości Telewizji Trwam, a także pogadanki z ideologami Radia Maryja. Odbiorcy mogą też posłuchać wykładów.

Według ojca Drążka, na pomysł utworzenia radia wpadli studenci. - To oni od początku do końca kształtują ramówkę - powiedział.

O nowym radiu o. Rydzyka Czytaj tutaj

Więcej o: