34 osoby w składzie komisji wyjaśniającej katastrofę

mip, PAP
05.05.2010 , aktualizacja: 05.05.2010 16:22
A A A Drukuj
W skład polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy pod Smoleńskiem wchodzi 34 ekspertów wojskowych i cywilnych - informuje rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.
Wrak prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
Fot. Mikhail Metzel AP
Wrak prezydenckiego samolotu w Smoleńsku
Jak dodała, są to eksperci badający wypadki wojskowe oraz cywilne, prawnicy specjalizujący się w międzynarodowym i polskim prawie lotniczym, piloci latający samolotami pasażerskimi oraz osoby zajmujące się problemami bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

Woźniak przypomniała, że do Moskwy poleciał szef MSWiA Jerzy Miller, który ma jeszcze w środę spotkać się z Tatianą Anodiną, szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, która kieruje rosyjską komisją, wyjaśniająca przyczyny tragedii.

Polski samolot z delegacją lecąca na obchody rocznicy zbrodni katyńskiej rozbił się podczas podejścia do lądowania 10 kwietnia br. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się