Tomasz Nałęcz nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich

21.04.2010 11:11
Tomasz Nałęcz

Tomasz Nałęcz (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

Kandydat PD i SdPl Tomasz Nałęcz zrezygnował ze startu w wyborach prezydenckich. Powiedział, że jednym z powodów jego decyzji jest chęć uniknięcia ostrych sporów i "wojny polsko-polskiej".
Nałęcz powiedział, że wycofuje się z udziału w wyborach, bo po katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem istnieje groźba rozpalenia się "wojny polsko-polskiej".

- Atmosfera żałoby po wielkiej tragedii, te wielkie emocje mogą się okazać paliwem dla takiej wojny. Im mniej będzie partyjnej rywalizacji, czyli mniej kandydatów, tym groźba tej wojny będzie mniejsza - uważa Nałęcz.

Jak dodał, rezygnuje z kandydowania również z nakazu serca. Podkreślił, że tragedia pod Smoleńskiem i to, co się po niej dzieje, w zupełnie innym świetle stawia wybory prezydenckie.

Według Nałęcza, wybory w obecnej chwili nie są już normalną, partyjną rywalizacją o urząd prezydenta, ale są działaniem w poczuciu odpowiedzialności za Polskę. "W tej sytuacji nie powinno być miejsca na partyjną rywalizację, na partyjne targowisko. Im mniej będzie kandydatów, im bardziej ograniczymy to działanie do rzeczywistego wyboru głowy państwa, pozbawiając go elementu partyjnej rywalizacji, tym będzie dla Polski lepiej" - powiedział Nałęcz.

Zobacz także
Skomentuj:
Tomasz Nałęcz nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje