Kard. Dziwisz: Dzwon Zygmunta obwieścił żałobę

10.04.2010 12:44
Kard. Stanisław Dziwisz

Kard. Stanisław Dziwisz (Fot. Adam Golec / AG)

Dzwon Zygmunta obwieścił Krakowowi i Polsce żałobę - powiedział w sobotę po katastrofie prezydenckiego samolotu metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.
KATASTROFA SAMOLOTU PREZYDENTA: Relacja na żywo | Kto był na pokładzie samolotu | Zdjęcia z miejsca katastrofy | Forum | Materiały wideo

- O godz. 12 rozdzwonił się Dzwon Zygmunta, jego głos obwieszcza zawsze radość albo ból. Dziś obwieścił Krakowowi i Polsce żałobę po stracie pierwszego człowieka w państwie: prezydenta, jego żony i wybitnych przedstawicieli władz i społeczeństwa polskiego. Co nam pozostaje: wielki ból i żałoba - powiedział dziennikarzom metropolita krakowski.

Jak zaznaczył do tragedii Katynia dołączyła się w sobotę nowa tragedia. - Katyń - pojechali, aby uczcić i przypomnieć tragedię, która tam się dokonała i oni zapisali dzisiaj nową kartę w tej bolesnej historii Polski - mówił kard. Dziwisz.

Przypomniał, że pięć lat temu, w sobotę przed świętem Niedzieli Miłosierdzia Bożego, Polska i cały świat przezywały odejście Ojca Świętego Jana Pawła II. - I dziś powtarza się to w inny sposób, ale podobnie dotyka naród polski wielka tragedia i wielka żałoba - zaznaczył kardynał.

Zobacz także
Skomentuj:
Kard. Dziwisz: Dzwon Zygmunta obwieścił żałobę
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje