Pośrednik finansowy będzie płacił klientom za wzięcie kredytu hipotecznego!

Maciej Samcik
09.04.2010
A A A Drukuj
Tego jeszcze na polskim rynku nie było. Internetowy pośrednik finansowy Invigo, by wyróżnić się wśród tłumu doradców finansowych, będzie płacił klientom, którzy skorzystają z jego usług, od 100 zł do 3 tys. zł premii!.
Invigo to miks serwisu internetowego poświęconego kredytom hipotecznym, porównywarki kredytów i pośrednika finansowego. Każdy klient, który bezpłatnie zarejestruje się na stronie internetowej Invigo, może do woli porównywać kredyty hipoteczne, ich parametry i koszty. Jeśli użytkownik zdecyduje się na jakiś kredyt, kontaktuje się z nim przez telefon pracownik serwisu i przedstawia szczegóły oferty.

Cała reszta procedury w założeniu też ma się odbywać zdalnie - pośrednik wysyła kurierem wszystkie potrzebne dokumenty (wnioski kredytowe, formularze itp.) i odbiera je od klienta po wypełnieniu ich przez niego. Przy wypełnianiu formularzy klient może otrzymać pomoc telefonicznego asystenta. Jeśli bank zażąda dodatkowych dokumentów, Invigo pomoże je dostarczyć do placówki. Klient ma po raz pierwszy osobiście pojawić się w banku dopiero w celu podpisania umowy.

Choć Invigo zaczęło działalność już w styczniu zeszłego roku i ma w ofercie kredyty już 18 banków, to do tej pory niewielu potencjalnych klientów słyszało o tym serwisie. Firmie nie jest łatwo konkurować z potężnymi sieciami doradców finansowych, takich jak Open Finance, Expander, czy Gold Finance. Pośrednicy finansowi kontrolują jedną czwartą całej sprzedaży kredytów hipotecznych w Polsce. W dodatku do tej pory prym wiodły sieci doradców, które stać na utrzymanie dużej sieci placówek.

Invigo, by zwiększyć swoją szansę na odbicie klientów stacjonarnym doradcom, zawiązuje współpracę z największymi na rynku biurami pośrednictwa nieruchomości i uruchamia niecodzienną promocję: każdy klient, który z pomocą Invigo weźmie kredyt hipoteczny, nie tylko nie zapłaci żadnej prowizji, ale nawet dostanie od firmy pieniądze w prezencie. Premia będzie zależała od wysokości zaciągniętego kredytu i wyniesie od 100 zł (dla kredytu o wartości 100-200 tys. zł) do nawet 3 tys. zł dla kredytu o wartości miliona złotych i więcej.

Czytaj też komentarz w blogu Macieja Samcika Świat staje na głowie. Pośrednik kredytowy zapłaci klientom prowizje za to, że ci skorzystali z jego usług!

Pieniądze będą przesyłane klientom pocztą, w postaci kart płatniczych typu pre-paid "naładowanych" określoną kwotą. - Wykorzystując internet i telefon w kontaktach z naszymi klientami, nie ponosimy kosztów związanych z prowadzeniem tradycyjnych oddziałów i dzięki temu możemy zaoferować klientom dodatkowe korzyści - mówi Łukasz Wojcieszak, prezes Invigo. Kredyt uzyskany za naszym pośrednictwem jest równie atrakcyjny jak w banku. Biorąc go z Invigo można jednak dodatkowo zaoszczędzić - zapewnia Wojcieszak. Firma nie ujawnia ilu klientów chce dodatkowo przyciągnąć dzięki promocji.

To nie pierwszy przykład gotówkowych zachęt dla klientów na rynku produktów finansowych. Bank BZ WBK od kilku tygodni płaci klientom po 100 zł za założenie konta, zaś TFI Skarbiec będzie wypłacał klientom kilkusetzłotową premię w jednostkach uczestnictwa, jeśli zainwestują w jego fundusze dodatkowe pieniądze i utrzymają tę inwestycję minimum przez rok.

Czytaj też: Świetny pomysł funduszy: zainwestuj, poczekaj rok, a dostaniesz kilka stówek w prezencie

Czytaj też: Kredyt z ratą przekraczającą połowę twoich dochodów? Banki chętnie pomogą...Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX