Co z Janukowyczem? Sąd rozpatrzy skargę Tymoszenko w piątek

17.02.2010 21:02
Wiktor Janukowycz

Wiktor Janukowycz (Fot. Efrem Lukatsky AP)

Ukraiński Wyższy Sąd Administracyjny (WSA) zajmie się skargą Julii Tymoszenko na wynik wyborów prezydenckich w najbliższy piątek - poinformował Mychajło Ochendowski, członek ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CKW).
Tymoszenko, która przegrała drugą turę wyborów z Wiktorem Janukowyczem, zaskarżyła wyniki głosowania we wtorek. Powołała się na naruszenia ordynacji wyborczej, zarzucając swemu przeciwnikowi sfałszowanie wyborów.

Już w środę na wniosek Tymoszenko WSA zawiesił decyzję CKW, która w niedzielę ogłosiła Janukowycza oficjalnym zwycięzcą wyborów, nie zgodził się jednak na odwołanie zaplanowanej na 25 lutego inauguracji Janukowycza.

Janukowycz może złożyć przysięgę

Tymoszenko chciała, by sąd zakazał Janukowyczowi składania przysięgi prezydenckiej do czasu rozpatrzenia jej pozwu. Sąd uznał, że o ile Janukowycz nie jest wymieniony w tym dokumencie, takiego zakazu wydać mu nie można.

Zgodnie z oficjalnymi wynikami wyborów, w drugiej turze głosowania, 7 lutego, Janukowycz zdobył 48,95 proc. poparcia, a Julia Tymoszenko 45,47 proc.

Zobacz także
Skomentuj:
Co z Janukowyczem? Sąd rozpatrzy skargę Tymoszenko w piątek
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje