Telekamery 2010 - "Brzydula" i "Barwy szczęścia" najlepszymi serialami

Największym zwycięzcą tegorocznych Telekamer okazał się serial ?Brzydula? zgarniając trzy statuetki: dla aktorki, aktora i jako najlepsza adaptacja serialu zagranicznego. Wśród nagrodzonych znaleźli się także m.in. Anita Werner, Maciej Kurzajewski, Dorota Gardias i Andrzej Piaseczny. W Hotelu Hilton w Warszawie odbyła się finałowa gala rozdania Telekamer Teletygodnia 2010.
Ulubionym aktorem telewidzów okazał się Filip Bobek, grający Marka Dobrzańskiego w serialu "BrzydUla". Julia Kamińska, czyli tytułowa bohaterka tego TVN-owskiego serialu, zdobyła z kolei nagrodę w kategorii aktorka.Andrzej Piaseczny wygrał w kategorii muzyka. Na drugim miejscu w plebiscycie "Tele Tygodnia" uplasowała się Ewa Farna, na trzecim - zespół Afromental. Nagrodę Telekamery w tej kategorii wręczała Doda.

Anita Werner z TVN24 wygrała w kategorii osobowość - informacje i publicystyka. W kategorii prezenter pogody wygrała Dorota Gardias z TVN Meteo, pokonując m.in. Jarosława Kreta i Tomasza Zubilewicza. Zdaniem telewidzów, najlepszym komentatorem sportowym jest Maciej Kurzajewski z TVP.

Za najlepszy teleturniej polskiej telewizji, czytelnicy "Tele Tygodnia" uznali program TVP1 "Jaka to melodia?". TVN-owski "Mam talent" wygrał natomiast w kategorii program rozrywkowy.

Najpopularniejsze kanały

Statuetkę Telekamery dla najlepszego kanału sportowego otrzymał Eurosport, natomiast za najlepszy kanał popularnonaukowy został uznany National Geographic. Disney Channel wygrał w kategorii kanał dziecięcy, a HBO - kanał filmowy.

Stacja TVN24 pokonała TVP Info oraz Polsat News w kategorii kanał informacyjny i biznesowy.

Ulubione seriale

"Brzydula" (TVN) wygrała zdecydowaną większością głosów w plebiscycie "Tele Tygodnia" jako najlepsza adaptacja serialu zagranicznego. Telekamerę w kategorii serial polski oryginalny zdobył z kolei serial "Barwy Szczęścia" (TVP2), pokonując w plebiscycie "39 i pół" oraz "Ranczo". Za najlepszy serial zagraniczny widzowie uznali "Doktora House'a".

Podczas tegorocznej gali honorową Złotą Telekamerę otrzymał Szymon Majewski, prowadzący w TVN swój autorski program rozrywkowy "Szymon Majewski Show". Złota Telekamera przysługuje laureatom trzech "zwykłych" Telekamer.

Plebiscyt organizuje Wydawnictwo Bauer - wydawca "Tele Tygodnia". Jedne z najpopularniejszych nagród w polskiej telewizji rozdawane są już po raz 13. Czytelnicy tygodnika przez miesiąc mogli głosować na ulubione osobowości telewizyjne oraz programy telewizyjne. W tym roku żadna stacja telewizyjna nie transmitowała na żywo gali rozdania nagród.

Więcej o:
Skomentuj:
Telekamery 2010 - "Brzydula" i "Barwy szczęścia" najlepszymi serialami
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX