"New York Times" ogłasza: Opłaty dla internautów już od 2011

- Koniec darmowych newsów w internecie - to jedna z prognoz Ruperta Murdocha, który rozpoczął debatę na temat płatnego internet. "New York Times" zabrał mocny głos w dyskusji i ogłosił, że już od 2011 roku będzie pobierał opłaty za przeglądanie internetowego wydania gazety.
- Nasi odbiorcy są bardzo lojalni i wierzymy, że będą skłonni zapłacić za wysokiej jakości, uhonorowane nagrodami treści - powiedział Arthur Sulzberger z "NYT".

"NYT" zadecydował, że wyznaczy limit na darmowe korzystanie z tekstów opublikowanych w internecie. Po przekroczeniu limitu, użytkownik będzie musiał zapłacić, by móc czytać więcej.

Jeden z największych amerykańskich dzienników nie precyzuje, ile będzie kosztować przeczytanie tekstu na stronie, ani ile artykułów będzie można obejrzeć zanim pobrana zostanie opłata. Szczegółowy plan zostanie zaprezentowany na początku przyszłego roku.

Bezpłatny dostęp dla prenumeratorów

"New York Times" od lat walczy z utrzymaniem rentowności. Większość czytelników tej gazety przestała kupować wersję papierową i przegląda internetowe wydanie dziennika, a ceny za reklamy w sieci są dużo niższe. Gazeta postanowiła zatem, że użytkownicy będą musieli zapłacić stałą kwotę za nieograniczony dostęp do serwisu. Pełen bezpłatny dostęp do witryny "New York Times" dostaną jedynie prenumeratorzy papierowej gazety.

Na razie jedynie The Wall Street Journal i Financial Times zapowiedziały, że będą naliczać opłaty za dostęp do ich internetowych wydań.

Co sądzisz o płaceniu za czytanie wiadomości?
Więcej o: