Putin spotka się z Tuskiem w Kaliningradzie

05.12.2009 22:12
Władimir Putin i Donald Tusk

Władimir Putin i Donald Tusk (Fot. Damian Kramski / Agencja Gazeta)

Na kwiecień planowane jest spotkanie Władimira Putina i Donalda Tuska - poinformował radca ambasady Rosji Dmitrij Polianski.
Polianski przekazał, że szefowie rządów dwóch krajów mają uczestniczyć w posiedzeniu Rady Biznesu Rosji i Polski.

Dyplomata podkreślił, że oprócz forum gospodarczego w Kaliningradzie w kwietniu przyszłego roku Rosję i Polskę czeka inne ważne wydarzenie - wspólne uroczystości upamiętniające rocznicę tragedii w Katyniu. Polianski nie podał szczegółów.

Znana rosyjska historyk, członkini rosyjsko-polskiej Komisji ds. Trudnych, profesor Inessa Jażborowska z Rosyjskiej Akademii Nauk nie wykluczyła w ubiegłym miesiącu, że Putin przyjmie propozycję Tuska i wiosną 2010 roku, w 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach, przyjedzie do Katynia, aby uczcić ich pamięć. Według nieoficjalnych informacji, Putin i Tusk mogą przylecieć do Katynia z Kaliningradu.

Przedstawiciel ambasady Rosji w Warszawie podał również, że 27 stycznia 2010 roku w muzeum na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau otwarta zostanie wystawa, poświęcona wyzwoleniu obozu przez Armię Czerwoną w 1945 roku.

Polianski oświadczył, że na stosunki rosyjsko-polskie, mimo określonych trudności i rozbieżności, patrzy z optymizmem. Jego zdaniem, pozytywnych momentów w relacjach między Rosją i Polską w ostatnim czasie jest coraz więcej.

Zobacz także
  • Granica z obwodem kaliningradzkim Otworzyć Kaliningrad
  • Putin i Tusk na molo w Sopocie Media: To Tusk, a nie Kaczyński zdenerwował Putina
Skomentuj:
Putin spotka się z Tuskiem w Kaliningradzie
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje