Wiadomości >  Archiwum

Święte krowy na chodnikach i parkingach

Tomasz Nowak, TOK FM
04.12.2009 16:34
A A A Drukuj
Jedno ze zdjęć zamieszczonych na portalu swietekrowy.pl

Jedno ze zdjęć zamieszczonych na portalu swietekrowy.pl (Fot. swietekrowy.pl)

Już ponad 1500 zdjęć idiotycznie zaparkowanych samochodów znalazło się na portalu swietekrowy.pl. Fotografie przysyłają internauci, by piętnować bezmyślność kierowców.
- Na stronie oprócz galerii można głosować na najgorzej zaparkowany samochód. Można też zobaczyć mapę, na której są zaznaczone miejsca, gdzie zostały zrobione zdjęcia - wylicza właściciel portalu Paweł Banaszkiewicz. W czołówce wspomnianego rankingu jest teraz

Oprócz tego w galerii dużą grupę zdjęć stanowią fotografie aut blokujących chodniki. - Takie samochody to poważny problem. Często zdarza się, że piesi, żeby je ominąć, muszą zejść na jezdnię. Nie mówiąc już o problemach, jakie mają osoby z wózkami dziecięcymi czy niepełnosprawni - dodaje Banaszkiewicz.

Poza piętnowaniem bezmyślności kierowców portal ma jeszcze jeden cel. Ma zwrócić uwagę na problem braku miejsc postojowych. Często bowiem kierowcy decydują się zaparkować samochód niezgodnie z przepisami, bo nie mają innego wyjścia.

Wydaje się, że dzięki budowie nowych parkingów wielu takich sytuacji można by uniknąć. Z drugiej strony jednak wcale nie jest to takie pewne, zwłaszcza gdy spojrzy się na zamieszczone na portalu zdjęcia, na których jedno auto blokuje miejsce dla sześciu pojazdów.

  • 7
  • 2
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX