Święte krowy na chodnikach i parkingach

Już ponad 1500 zdjęć idiotycznie zaparkowanych samochodów znalazło się na portalu swietekrowy.pl. Fotografie przysyłają internauci, by piętnować bezmyślność kierowców.
- Na stronie oprócz galerii można głosować na najgorzej zaparkowany samochód. Można też zobaczyć mapę, na której są zaznaczone miejsca, gdzie zostały zrobione zdjęcia - wylicza właściciel portalu Paweł Banaszkiewicz. W czołówce wspomnianego rankingu jest teraz

Oprócz tego w galerii dużą grupę zdjęć stanowią fotografie aut blokujących chodniki. - Takie samochody to poważny problem. Często zdarza się, że piesi, żeby je ominąć, muszą zejść na jezdnię. Nie mówiąc już o problemach, jakie mają osoby z wózkami dziecięcymi czy niepełnosprawni - dodaje Banaszkiewicz.

Poza piętnowaniem bezmyślności kierowców portal ma jeszcze jeden cel. Ma zwrócić uwagę na problem braku miejsc postojowych. Często bowiem kierowcy decydują się zaparkować samochód niezgodnie z przepisami, bo nie mają innego wyjścia.

Wydaje się, że dzięki budowie nowych parkingów wielu takich sytuacji można by uniknąć. Z drugiej strony jednak wcale nie jest to takie pewne, zwłaszcza gdy spojrzy się na zamieszczone na portalu zdjęcia, na których jedno auto blokuje miejsce dla sześciu pojazdów.

Skomentuj:
Święte krowy na chodnikach i parkingach
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje