Zmarł 26-latek w Krakowie. Podejrzenie A/H1N1

16.11.2009 15:23
Tkanka zaatakowana wirusem grypy A/H1N1

Tkanka zaatakowana wirusem grypy A/H1N1 (Fot. Elaine Thompson AP)

26-letni mężczyzna, który zmarł w weekend w krakowskim szpitalu, może być kolejną ofiarą nowej grypy. Lekarze sprawdzają, jakie były przyczyny zgonu. Wcześniej - prawdopodobnie wskutek powikłań po świńskiej grypie - zmarły dwie osoby.
Lekarze podejrzewają, że przyczyną śmierci 26-letniego mężczyzny, który zmarł w nocy z soboty na niedzielę w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, mogą być powikłania po świńskiej grypie - informuje "Gazeta Wyborcza Kraków". Podejrzenia lekarzy nie są jeszcze potwierdzone przez wyniki badań.

Dwie osoby zmarły

W piątek w gdańskim szpitalu zmarł 37-letni mężczyzna z Pucka. Jak dowiedziała się PAP był chory na nową grypę, jednak nie potwierdzono ostatecznej przyczyny zgonu. Lekarze podkreślali, że organizm mężczyzn był już mocno osłabiony z powodu innych chorób. Po śmierci mężczyzny, szpital zakaźny w Gdańsku wprowadził zakaz odwiedzin. Czytaj więcej>>

Druga informacja o zgonie z powodu świńskiej grypy pochodzi z szpitala MSWiA w Łodzi. W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł tam 48-letni mężczyzna, wcześniej leczony w placówce w Łagiewnikach na zapalenie płuc, który trafił do łódzkiego szpitala z podejrzeniem sepsy. Badania wykazały w jego organizmie obecność wirusa A/H1N1.

Badana jest rodzina ofiary.

Cięższe przypadki grypy

W szpitalu w Gorzowie leży nadal w ciężkim stanie 27-letni ksiądz zarażony A/H1N1. Według informacji lekarzy, jego stan jest stabilny, choć wciąż "w stanie zagrożenia życia". Mężczyzna jest w śpiączce.

Badania w olsztyńskim sanepidzie potwierdziły, że pielęgniarka ze szpitala w Elblągu ma wirusa A/H1N1. Jak podał szef wojewódzkiej stacji sanepidu, stan pacjentki się poprawia.

Kolejny przypadek AH1N1 na Śląsku został wykryty w jednym z katowickich szpitalu. Stan chorego pacjenta jest bardzo poważny. To pięćdziesięcioletni mężczyzna z Małopolski, hospitalizowany na oddziale klinicznym. Jak dowiedziało się Radio TOK FM pacjent miał wykonywany przeszczep nerki w tym właśnie szpitalu, przebywa tam od kilku dni. Na obserwację trafili także jego bliscy. Na razie szpital nie udziela żadnych informacji na ten temat.

Do soboty w Polsce potwierdzono 237 przypadków zakażenia A/H1N1. Lekarze tłumaczą, że grupami najbardziej narażonymi na zachorowania na nową odmianę grypy są dzieci do lat 2, osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby, których organizm osłabiony jest w wyniku innych chorób.

Zobacz także
  • Tkanka zaatakowana wirusem grypy A/H1N1 Kraków: Sanepid wykluczył świńską grypę
  • Tkanka zaatakowana wirusem grypy A/H1N1 "To co mówiłem nie ma nic wspólnego z ogłoszeniem epidemii"
  • Szczepionka przeciwko A/H1N1 Nowe podejrzenia świńskiej grypy na Lubelszczyźnie
Skomentuj:
Zmarł 26-latek w Krakowie. Podejrzenie A/H1N1
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje