Bytom, Wałbrzych, Ruda Śląska - najbardziej odpychające polskie miasta

Bytom, Wałbrzych i Ruda Śląska - to według raportu "Magnetyzm polskich miast" najbardziej odpychające polskie miasta. Najbardziej "magnetyczne" są natomiast: Kraków, Zakopane, Warszawa, Częstochowa i Wrocław.
Wyniki raportu omawia ''Dziennik Polski''. Zmierzono i porównano siły prawie 100 miejscowości w Polsce, zarówno największych, takich jak Kraków czy Warszawa, jak i mniejszych, jak np. Wisła czy Hel. Rankingu przygotowała międzynarodowa agencja Young@Rubicam.

Prowadzący w rankingu Kraków zdaniem raportu jest miastem o najbardziej pociągającym dziedzictwie historycznym, najlepszym komforcie życia w Polsce i najbardziej atrakcyjne turystycznie. Zakopane, które zajęło drugie miejsce ma największą unikalność i atrakcyjność turystyczno-sportową.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Warszawa (magnes biznesowy, ale też kulturalny, sportowy i historyczny), Częstochowa (najbardziej godne zaufania miejsce w Polsce) i Wrocław (dobre połączenie wysoko postrzeganego komfortu życia i dziedzictwa historycznego).

W atrakcyjności biznesowej prym wiodą aglomeracje - poza Krakowem i Warszawą - Wrocław, Gdańsk i Poznań, które zostawiają daleko w tyle tradycyjne centra przemysłu (np. Górny Śląsk).

Więcej w ''Dzienniku Polskim''