Sikorski: Zburzmy Pałac Kultury i posadźmy tam trawkę [WIDEO]

- Polskim Murem Berlińskim powinno być zburzenie PKiN. To jest bardzo nieekologiczny budynek - mówi dzień po berlińskich obchodach 20. rocznicy obalenia Muru Radosław Sikorski, szef polskiej dyplomacji.
Zobacz także: Artysta o Pałacu: Prezentów się nie oddajePo raz kolejny nad Pałacem Kultury i Nauki za sprawą obecnego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego zbierają się czarne chmury. Zdaniem ministra, dzisiejszego gościa Radia ZET, PKiN powinno się zrównać z ziemią po to by warszawiacy mieli park w centrum miasta.

- To jest bardzo nieekologiczny budynek, który marnuje też energię, który za chwilę będzie trzeba, tam będzie trzeba dokonać kapitalnego remontu o ile wiem, więc wybór będzie taki czy w niego inwestować dziesiątki, może setki milionów złotych. No a ja uważam, że tam lepszy byłby park, z trawką, ze stawem, gdzie warszawiacy mogliby chodzić na pikniki.

Wypowiedź ministra Sikorskiego to dowód na jego stałość poglądów w tej sprawie. Ponad rok temu z mównicy sejmowej mówił: - A poza tym, panie marszałku, uważam, że Pałac Kultury powinien być zburzony - czym wywołał konsternację u posłów.

- Mam nadzieję, że burzenie Pałacu Kultury i Nauki nie będzie filarem pana polityki zagranicznej - ripostowali parlamentarzyści.

Dziś w Radiu ZET szef MSZ przekonywał, że Polakom zabrakło symbolicznego zburzenia Pałacu, zaburzenia podobnego do tego sprzed 20 lat, gdy upadał Mur Berliński, a po odzyskaniu niepodległości 91 lat temu mieszkańcy stolicy zburzyli warszawską cerkiew na dzisiejszym placu Józefa Piłsudskiego.

Tak na wszelki wypadek przypominamy: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie jest od 2007 roku chroniony prawem, na równi z Łazienkami, Wilanowem, Wawelem czy Zamkiem w Malborku.Berlin: Lech Wałęsa popchnął domino (Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć galerię):  Po lewej tłumy berlińczyków przy Bramie Brandenburskiej, po prawej widok współczesny fot. Reuters

Czy zgadzasz się z ministrem Sikorskim ws. zburzenia Pałacu Kultury?
Zobacz także
  • Tak mógłby wyglądać Pałac Kultury porośnięty pnączami A może obsadzić Pałac bluszczem? Nowy pomysł na PKiN
  • Grafika Bartosza Łukasiewicza Artysta o Pałacu Kultury: "Prezentów się nie oddaje"
  • Kto chce uwolnić trawniki, a kto nie? Pytamy polityków
Skomentuj:
Sikorski: Zburzmy Pałac Kultury i posadźmy tam trawkę [WIDEO]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje