Rosja: Na A/H1N1 zmarło 10 osób

ga PAP, IAR
02.11.2009 , aktualizacja: 02.11.2009 20:45
A A A Drukuj
Władywostok Fot. STR AP Władywostok
Dziesięć osób zmarło w Rosji na grypę A/H1N1 - wynika z najnowszego bilansu, ogłoszonego przez rosyjskie służby sanitarne (Rospotrebnadzor). Większość zgonów odnotowano w Kraju Zabajkalskim.
Moskwa
Fot. DENIS SINYAKOV REUTERS
Moskwa
Moskwa
Fot. DENIS SINYAKOV REUTERS
Moskwa
Najwięcej zachorowań notuje się na Syberii i Dalekim Wschodzie - w Kraju Krasnojarskim, Chabarowskim, na Sachalinie i w obwodzie amurskim. W ostatnich dniach pierwsze przypadki grypy A/H1N1 stwierdzono w obwodach: kemerowskim, kurskim i samarskim, a także na Kołymie.

W rosyjskich aptekach nie ma problemów z kupnem lekarstw przeciwgrypowych, ale ich ceny zaczynają wzrastać. Władze niektórych rosyjskich regionów zaleciły ograniczenie imprez masowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa A/H1N1.W regionach szczególnie zagrożonych grypą zamknięto szkoły.

W tym tygodniu w Rosji mają się rozpocząć masowe szczepienia przeciwko grypie A/H1N1. W pierwszej kolejności objęci zostaną nimi pracownicy służby zdrowia, transportu, łączności i służb komunalnych. Po nich kolej przyjdzie na dzieci, nastolatków, studentów, żołnierzy i kobiety w ciąży. Pozostałe grupy ludności będą szczepione tylko w wypadku gwałtownego rozwoju pandemii nowej grypy.

Podziel się