Strona Mordercy.com zniknęła

To efekt dzisiejszej publikacji ?Gazety?. Ale dyrekcja szpitala w Mielcu twierdzi, że sukces jest tylko chwilowy. - Ten człowiek jest sprytny, za chwilę będziemy obrażani pod innym adresem - uważa kierownictwo placówki.
W dzisiejszej "Gazecie" napisaliśmy o działającej co najmniej od dwóch lat stronie www.mordercy.com, którą założył 31-letni mężczyzna z Mielca. Na stronie opublikował zdjęcia domów i twarze lekarzy, ich adresy, numery telefonów komórkowych. Ponad 20 chirurgów i urologów z Mielca, Warszawy, Wrocławia i Rzeszowa oskarża o to, że brali łapówki, nie pomogli mu w walce z chorobą, na którą cierpi od dziewięciu lat.

31-latek nie przebierał w słowach. Pisał, że przez tych "bandytów starzeje się w przyspieszonym tempie". O Andrzeju Gardianie, zastępcy dyrektora ds. medycznych mieleckiego szpitala, napisał: "A tak wygląda morda tego złodziejskiego bandyty. To gówno pracuje głównie w powiatowym szpitalu w Mielcu". I dodał, że Gardian ma "kłamliwy, gestapowski ryj mordercy".

Stronę reklamowało hasło: "Mordercy w białych kitlach". Mężczyzna stworzył także drugą stronę o bliźniaczo podobnym adresie, który ma szpital w Mielcu. Na niej także atakował lekarzy. Twierdził, że mieleccy lekarze to mordercy "bez zasad".

Mężczyzna tak tłumaczył motywy stworzenia strony mordercy.com: "Robię to żeby bardziej im zaszkodzić, ale nie jestem w stanie im wiele zrobić, bo są pod ochroną policji i sądów.

Dyrekcja placówki o działających stronach powiadomiła prokuraturę. - Ten człowiek cierpi na nieuleczalną chorobę, a swoją złość wyładowuje na nas. Lekarze są znieważani. Nie mogłem dłużej tego tolerować - mówił "Gazecie" w czwartek Leszek Kołacz, dyrektor szpitala.

Po naszej publikacji w piątek obie strony - mordercy.com i szpitalmielec.pl - zniknęły. Czy to efekt działań policji? Na razie nie wiadomo. - Dobrze, że nie ma już tych stron, ale moim zdaniem zniknęły tylko na chwilę. Ten człowiek jest bardzo sprytny. Jak wie, że wokół niego jest zamieszanie, to się uspokaja. Jestem przekonany, że niedługo znów o sobie przypomni obrażając nas na stronach pod innym adresem - mówił nam dzisiaj dyrektor Kołacz.

Co zrobi teraz prokuratura? - To, że stron już nie ma, będzie miało znaczenie, czy śledztwo z urzędu zostanie wszczęte. Nie potrafię powiedzieć, jaką decyzję podejmiemy, bo mamy czas do 6 listopada - stwierdził Marian Burczyk, szef mieleckiej Prokuratury Rejonowej.