Janusz Korwin-Mikke odszedł z Unii Polityki Realnej

18.10.2009 17:56
Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (Fot. MACIEJ ZIENKIEWICZ / AGENCJA GAZETA)

Założyciel UPR, jednej z najstarszych, ale dziś marginalnych partii na polskiej scenie politycznej, podjął tę decyzję podczas obrad Konwentu ugrupowania we Wrocławiu.
Janusz Korwin-Mikke uzasadnił wystąpienie z UPR udzieleniem przez Konwent absolutorium obecnemu prezesowi Bolesławowi Witczakowi. Założyciel UPR już wcześniej uprzedzał, że opuści partię, jeśli do tego dojdzie.

"Nie chcę, by moje nazwisko służyło ściąganiu pieniędzy na użytek ludzi, którzy je "prywatyzują"- uzasadnił swoją decyzję na swojej stronie internetowej.

Korwin-Mikke to niegdyś poseł, założyciel Unii Polityki Realnej. Dziś występuje jako publicysta i polityk bezskutecznie startujący w wyborach parlamentarnych i samorządowych.

Ostatnio było o nim głośno, gdy w styczniu tego roku znalazł się w wąskim gronie osób zaproszonych na zaprzysiężenie ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy. Na uroczystości Korwin-Mikke zjawił się jako specjalny gość rodziny Czumów, jedyny spoza jej ścisłego kręgu. - Jeśli Bóg pozwoli, będę doradzał Czumie - mówił Korwin-Mikke telewizji Polsat News. Czuma zaprzeczył, że będzie on jego doradcą.

Dwa lata temu, podczas prawyborów we Wrześni lider UPR miał głosić z mównicy, że w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych. Jedna z niepełnosprawnych dziewczynek przysłuchująca się Mikkemu usłyszała od niego, że nie puściłby swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.

Skomentuj:
Janusz Korwin-Mikke odszedł z Unii Polityki Realnej
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje