Adam Wajrak na tropie zaprasza do TVP

Kochani czytelnicy, zapraszam Was serdecznie do oglądania mojego programu "Wajrak na tropie". Tytuł jest taki, bo rzeczywiście tropię i wynajduję niezwykłe historie ze zwierzęcego świata. Premiera pierwszego odcinka już dziś, o 18.30 w TVP2.
Nie liczcie na to, że będzie o słoniach, tygrysach, albo niedźwiedziach polarnych. Interesują mnie zwierzaki mieszkające w naszym kraju, które są bohaterami moich tekstów w "Gazecie Wyborczej" i są równie fascynujące jak te w egzotycznych krajach. Takie zwierzaki, które każdy z Was może zobaczyć.

W premierowym odcinku zobaczycie przygody z pluszczami. Wędrujący po górach turyści nie zwracają na nie uwagi. Szkoda, bo pluszcze są ptakami ekstremalnymi. Choć przypominają drozda lub kosa, a nie kaczkę, są znakomitymi nurkami. Nie boją się wskoczyć do lodowatych górskich strumieni. Ja musiałem do takiej wody wleźć, by zbadać życie pluszczy i dotąd dreszcze przechodzą mi po plecach na wspomnienie o tej przygodzie. Ale dzięki temu zobaczyłem jak pluszcze zachowują się pod wodą. To była niespodzianka, bo okazało się, że pluszcze pod wodą latają. W tym odcinku będzie więcej niespodziewanych historii, a najbardziej niesamowita przydarzyła się przy gnieździe pluszczy, którego odnalezienie było głównym celem mojej wprawy w Tatry. Nie zdradzam jednak szczegółów i jeszcze raz zapraszam na dziś 18:30 w TVP2. A w kolejnych odcinkach - emitowanych w co drugą środę - spotkam się z wężami, żubrami oraz tym co zostało nam z bezkresnych stepów.