Lech Kaczyński pogratulował Obamie nagrody Nobla

prot, PAP
09.10.2009 , aktualizacja: 09.10.2009 20:50
A A A Drukuj
Prezydent Lech Kaczyński pogratulował Barackowi Obamie Pokojowej Nagrody Nobla. W ocenie polskiego prezydenta, aktywność Obamy na forum międzynarodowym "dała nadzieję wielu narodom na powstanie bezpieczniejszego i bardziej sprawiedliwego świata, wolnego od terroryzmu i broni masowego rażenia".
Prezydenci: Lech Kaczyński i Barack Obama, 2009 r.
Fot. Charles Dharapak AP
Prezydenci: Lech Kaczyński i Barack Obama, 2009 r.
- Nagroda ta jest wyrazem uznania dla wysiłków Waszej Ekscelencji na rzecz budowy pokoju i bezpieczeństwa oraz efektywnej współpracy miedzy narodami dla dobra całej ludzkości - napisał Lech Kaczyński w depeszy gratulacyjnej zamieszczonej na stronie internetowej prezydenta.

Prezydent wyraził zadowolenie, że miał możliwość krótkiego spotkania z Obamą podczas Zgromadzenia Ogólnego NZ w Nowym Jorku we wrześniu tego roku. Lech Kaczyński podkreślił jednocześnie w depeszy, że ma nadzieję, iż w niedalekiej przyszłości będzie mieć okazję do wymiany poglądów i doświadczeń podczas wizyty prezydenta USA w Polsce.

- Pragnę również zapewnić o moim osobistym i Narodu Polskiego poparciu Pańskich działań na rzecz ochrony wolności, demokracji oraz praw człowieka - zaznaczył Lech Kaczyński. - Proszę przyjąć najlepsze życzenia oraz wyrazy szczerej sympatii i szacunku dla Waszej Ekscelencji i Narodu Amerykańskiego - zakończył prezydent.

Podziel się