Drzewiecki podaje się do dymisji. Natychmiast

05.10.2009 11:16
- Podjąłem suwerenną decyzję. Podkreślam suwerenną. Składam dziś na ręce premiera Tuska moją dymisję - powiedział Mirosław Drzewiecki

- Podjąłem suwerenną decyzję. Podkreślam suwerenną. Składam dziś na ręce premiera Tuska moją dymisję - powiedział Mirosław Drzewiecki (Fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

- Podjąłem suwerenną decyzję. Podkreślam suwerenną. Składam dziś na ręce premiera Tuska moją dymisję ze skutkiem natychmiastowym - powiedział na konferencji prasowej minister sportu Mirosław Drzewiecki.


Premier Donald Tusk przyjął dymisję ministra - poinformował media rzecznik rządu Paweł Graś.

Zobacz: Pełny tekst oświadczenia ministra Mirosława Drzewieckiego >>

- Najlepiej będzie, jak powiem Wam co czuję, co myślę, tak jak to robiłem do tej pory z Wami - tymi słowami rozpoczął minister spotkanie z dziennikarzami.

Drzewiecki zapewnił, że będzie się ze swojej roli w lobbowaniu na rzecz firm hazardowych tłumaczył przed każdą instytucją, która tego zażąda.

- Nie jestem tylko ministrem, ale przede wszystkim jestem człowiekiem. Mam jedno nazwisko, jedną twarz, jedną rodzinę. Będą ich chronić za każdą cenę - powiedział wyraźnie smutny były już minister sportu dziennikarzom.

Mirosław Drzewiecki podziękował dziennikarzom za ostatnie dwa lata współpracy. - Stoję przed Wami z podniesionym czołem i żegnam się. Z nadzieją... nie, nie z nadzieją, z pewnością, że jeśli dojdzie do wyjaśnienia tej sprawy, będziemy mogli się spotkać ponownie. Dziękuję Państwo bardzo. Do widzenia - tymi słowami zakończył swoje zaledwie 3-minutowe wystąpienie.

Afera hazardowa: specjalny raport Gazeta.pl

Z materiałów CBA opublikowanych w czwartek przez "Rzeczpospolitą" wynika, że czołowi politycy PO, w tym szef klubu PO Zbigniew Chlebowski i minister sportu Mirosław Drzewiecki, mieli lobbować w interesie firm hazardowych.

W sobotę minister sportu na prawie 1,5-godzinnej konferencji prasowej tłumaczył się szczegółowo ze swoich powiązań z biznesmenami z branży hazardowej. Zdaniem komentatorów, nie przekonał do siebie opinii publicznej. Według doniesień medialnych, Donald Tusk chciał zdymisjonować ministra we wtorek na Radzie Ministrów.

Mirosław Drzewiecki to pierwszy minister w rządzie Donalda Tuska, który sam podał się do dymisji.Zobacz także
  • Mirosław Drzewiecki podziękował dziennikarzom za ostatnie dwa lata współpracy Mądra, ale spóźniona. Wokół dymisji Drzewieckiego
  • Andrzej Czuma z PO, były minister sprawiedliwości i przewodniczący komisji ds. nacisków na służby specjalne zdobył ok. 2,1 tys. głosów w okregu warszawskim. To za mało, żeby dostać się do Sejmu Kto do dymisji po Drzewieckim?
  • Mirosław Drzewiecki Mirosław Drzewiecki trafił do szpitala na Florydzie. Na badania
Skomentuj:
Drzewiecki podaje się do dymisji. Natychmiast
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje