Komisja Etyki zajmie się posłem Lechem Kołakowskim

- Zachowanie posła PiS nosi znamiona podżegania do nienawiści przeciwko mniejszościom narodowym. Wystąpimy do Komisji Etyki, aby zbadała tą sprawę - powiedział w rozmowie z Gazetą.pl rzecznik SLD Tomasz Kalita.


Poseł Lech Kołakowski z PiS złożył wniosek do prezesa Urzędu ds. Cudzoziemców w sprawie likwidacji ośrodka dla uchodźców w Łomży. W piśmie argumentował, że "długotrwała lokalizacja ośrodka powoduje wiele problemów, których społeczność łomżyńska nie będzie w stanie rozwiązać", a likwidacja "ma na celu zapobieżenie tworzeniu się swoistych enklaw uchodźców".

Niedługo po złożeniu wniosku przez posła i nagłośnieniu sprawy w Łomży pobito dwie Czeczenki, a na lokalnych stronach internetowych pojawiły się wpisy nawołujące do nienawiści wobec tej mniejszości: " Czeczen to bandzior, typ istoty, która nigdy nie zaadaptuje się w naszym kraju". Zdaniem Kality to nie przypadek...

- Zachowanie posła PiS jest niegodne przedstawiciela polskiego Sejmu. Poseł nie może występować przeciwko żadnej z mniejszości narodowych, czy etnicznych, rozwiązując lokalne problemy. Powinien je rozwiązywać w duchu porozumienia i kompromisu. Cała sytuacja nosi znamiona podżegania do nienawiści przeciwko mniejszościom narodowym - komentuje rzecznik prasowy Lewicy.

Kalita dodaje, że m.in. z powodu wydarzeń w Łomży Lewica złoży dzisiaj projekt ustawy o powołaniu Rzecznika ds. Przeciwdziałania Dyskryminacji, bo "Rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski sobie z tą materią nie radzi".

Lewica wniosek do Komisji Etyki złoży w najbliższych dniach.

Skomentuj:
Komisja Etyki zajmie się posłem Lechem Kołakowskim
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX