Lech Kaczyński zmienił biografię Kwaśniewskiego

W oficjalnym serwisie internetowym prezydenta Lecha Kaczyńskiego zmieniono treść notki biograficznej Aleksandra Kwaśniewskiego, usuwając informacje o jego orderach i odznaczeniach, a skupiając się na jego działalności w PRL - podaje portal tvp.info.
Wraz z odsłoną nowej strony internetowej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zmieniono także notki biograficzne byłych prezydentów. Największe zmiany dotyczą informacji biograficznych Aleksandra Kwaśniewskiego.

W nowej biografii skupiono się na działalności Kwaśniewskiego w PRL, pominięto jego pracę w ruchu olimpijskim, a najważniejszemu okresowi, czyli prezydenturze, poświęcono tylko trzy krótkie zdania - pisze tvp.info.

W porównaniu ze starą wersją, usunięto fragmenty mówiące o tym, że Kwaśniewski zabiegał o pojednanie z Niemcami, Ukraińcami i Żydami, jest Kawalerem Orderu Orła Białego, został uhonorowany Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony najwyższymi orderami kilkudziesięciu państw oraz dostał trzykrotnie nagrodę "Wiktora" za osobowość telewizyjną.

"To naturalne zmiany"

- Przygotowując nową stronę stworzyliśmy od nowa wszystkie jej elementy. Dotyczy to również działu "Historia Prezydentury". W związku z tym, że noty pisane były od nowa, naturalne jest, że mogą występować pewne różnice - tłumaczy tvp.info biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. Jednak jak podaje tvp.info, tylko biografia Kwaśniewskiego została tak diametralnie zmieniona.