Gosiewski: Nie będzie sojuszu PiS z SLD

- Nie może być mowy o żadnym sojuszu Prawa i Sprawiedliwości z Sojuszem Lewicy Demokratycznej - powiedział w radiowej "Trójce" Przemysław Gosiewski. Szef klubu PiS odniósł się do wczorajszej wypowiedzi Aleksandra Kwaśniewskiego w Radiu TOK FM.
Wczoraj Aleksander Kwaśniewski powiedział w Radiu TOK FM, że "Porozumienie lewicy z partią Jarosława Kaczyńskiego jest wydarzeniem, które dalece wykracza poza kwestię medialną". Zdaniem Gosiewskiego sojusz SLD i PiS to spekulacje medialne, które mają tylko elektryzować opinię publiczną. Szef klubu PiS przyznał, że obie partie mają w pewnych kwestiach podobne poglądy. Dodał jednak, że wspólne stanowisko PiS i SLD w sprawie mediów publicznych wynika z przesłanek merytorycznych, a nie jest elementem domniemanego sojuszu.

Brudziński: Są w SLD ludzie kompetentni

Podobnego zdania jest Joachim Brudziński. Szef zarządu głównego PiS pytany w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" o koalicję PiS i SLD podczas wyborów do rady nadzorczej TVP i wybór na jej członka osoby ze środowiska lewicy, odpowiada, że ma pełne zaufanie do szefa KRRiTV i jego wyborów, a poza tym "są w SLD ludzie kompetentni.

Brudziński wykluczył jednak powstanie ewentualnej koalicji PiS i SLD. - Taka koalicji jest niemożliwa, bo różnice ideowe są bardzo głębokie - powiedział.

Olejniczak: Wspólny front z PiS to najgorsze rozwiązanie

O opinię "Gazeta Wyborcza" zapytał też byłego szefa SLD, obecnie europosła Wojciecha Olejniczaka. Olejniczak przyznał, że choć Sojusz walczy z rządem Tusk, przedstawia własny program i wytyka błędy koalicji, nie może tego robić ramie w ramię z PiS. - Stworzenie wspólnego frontu z PiS przeciw Platformie to dla Sojuszu rozwiązania najgorsze - dodał europoseł.

Zobacz także
  • Kwaśniewski: Doceniłbym sojusz PiS-SLD
Skomentuj:
Gosiewski: Nie będzie sojuszu PiS z SLD
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje