Stasiak za Kownackiego. Politycy: To oczekiwana dymisja

- Niezręczne wypowiedzi Kownackiego i jego ostatni wywiad podważyły zaufanie Lecha Kaczyńskiego - ocenia w rozmowie z portalem Gazeta.pl Mariusz Błaszczak, rzecznik PiS. - Stasiak to wyważony polityk - tak o nowym szefie Kancelarii mówi Waldy Dzikowski, wiceprzewodniczący PO.
Wiadomo już na pewno, że Piotr Kownacki nie wróci na stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta. Zastąpił go Władysław Stasiak. W zeszłym tygodniu Kownacki został urlopowany; a bezpośrednim powodem takiej decyzji był wywiad dla "Dziennika", w którym skrytykował Lecha Kaczyńskiego i jego polityczne zaplecze.

Choć sprawa dymisji Piotra Kownackiego już w zeszłym tygodniu wydawała się już przesądzona, politycy dopiero dziś chętnie ją komentują.

Zdaniem Mariusza Błaszczaka, rzecznika Prawa i Sprawiedliwości odwołanie Kownackiego przez Prezydenta to konsekwencja wzajemnego braku zaufania obu polityków.

Błaszczak: To dobra decyzja Stasiak jest dobrze przygotowany | wideo


- Władysław Stasiak to człowiek doświadczony i posiadający duże umiejętności do kierowania Kancelarią. Na pewno dobrze sobie poradzi na tym stanowisku - powiedział portalowi Gazeta.pl rzecznik PiS. Według posła Błaszczaka nie należy przywiązywać zbyt dużej wagi do zmian na stanowisku szefa Kancelarii.

- Szefów wymieniali i prezydent Kwaśniewski i prezydent Wałęsa - dodał Błaszczak.

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Waldy Dzikowski uważa, że Stasiak to wyważony polityk, zupełnie inny od swojego poprzednika. Dzikowski podkreślił, że nowy szef Kancelarii to zaufany człowiek Lecha Kaczyńskiego, który spokojnie podchodzi do codziennych sporów politycznych.

Dzikowski: Stasiak podchodzi z dystansem , waży słowa | wideo


Z kolei Elżbieta Jakubiak, była szefowa gabinetu Lecha Kaczyńskiego pogratulowała Władysławowi Stasiakowi nominacji.

- To człowiek wielkich kompetencji i wielkiej lojalności. Mam nadzieję, że prezydent będzie miał dużo pożytku z tej nominacji - oceniała w TVN24 posłanka PiS.

Jej zdaniem zarzuty Kownackiego pod adresem prezydenta, że jest człowiekiem prostolinijnym były całkowicie chybione.

- Prostolinijności i brak gry to dobre cechy, a nie wady. To oznacza, że prezydent nie traktuje wszystkiego w sposób cyniczny, co jest typowe dla współczesnej polityki - powiedziała Jakubiak.

Dziś w oficjalnym komunikacie Kancelaria Prezydenta podała, że Lech Kaczyński dokonał zmiany na stanowisku szefa kancelarii odwołując Piotra Kownackiego i powołując na to stanowisko dotychczasowego Zastępcę Szefa Kancelarii Władysława Stasiaka.