Chaos u prezydenta? "Mam nadzieję, że to nie jest prawda"

- Nie wyobrażam sobie, jak prezydent może pracować bez kalendarza. Mam nadzieję, że to nie jest prawda - tak Jolanta Szymanek-Deresz komentuje wypowiedź Piotra Kownackiego. Szef kancelarii prezydenta ujawnił w sobotę, że Lech Kaczyński działa bez planu i wprowadza "chaos".
Szymanek-Deresz o Kownackim: Mam nadzieję, że to nie jest prawda


Szymanek-Deresz ma doświadczenie, zarządzała kancelarią za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. - Jak prezydent może pracować bez wytyczania sobie celów? Jest to dla mnie nieprawdopodobna informacja. Dziwię się, że z taką lekkością mówi o tym szef jego kancelarii - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

W wywiadzie dla sobotniego "Dziennika" Piotr Kownacki opowiadał, że "ma do prezydenta pretensje". - Fundamentalnie nie zgadzam się z jego praktyką działania bez żadnego planu (...). Uważam, że prezydent powinien mieć ustalony kalendarz i jego się trzymać. Teraz nie ma planowania - zaznaczył. Dodał, że prezydent niechętnie uczestniczy w oficjalnych ceremoniach, "utrudnia pracę" i preferuje system kar, nie nagród.

Osoby z otoczenia Lecha Kaczyńskiego, z którymi rozmawiała "Gazeta Wyborcza", potwierdzają: w kancelarii rzeczywiście panuje chaos. - Prezydenta zabolał ten wywiad. Będzie rozmowa - mówi jeden z rozmówców "GW".

Rzeczywiście jest tak źle? Politbiuro weryfikuje żale Kownackiego. Czytaj>>>