Gabon dementuje: Nasz prezydent żyje i ma się dobrze!

Urząd prezydencki Gabonu, oraz wizytujący Hiszpanię premier Jean Eyeghe Ndong, zdementowali wczorajsze informacje francuskich mediów, jakoby prezydent tego kraju Omar Bongo zmarł. Za tygodnikiem "Le Point" informację o śmierci najdłużej urzędującego prezydenta na świecie podało wiele europejskich mediów.
Na swojej stronie internetowej "Le Point" poinformowała w niedzielę - i wciąż informuje - że prezydent Gabonu 74-letni Omar Bongo Ondimba zmarł na raka w klinice w Barcelonie.

Tygodnik powołał się na nieokreślone źródło z otoczenia prezydenta, a za nim informację tę podało wiele europejskich mediów.

Dziś jednak zarówno hiszpański MSZ, jak i kancelaria prezydenta Bongo, oraz premier tego kraju, informację zdementowali. - Z tego co wiemy, Bongo żyje - poinformowało hiszpańskiego MSZ, "żyje i ma się coraz lepiej" powiedział premier Ndong.

Urząd prezydencki Gabonu wydał oświadczenie, w którym poinformowano, że Omar Bongo Ondimba "kontynuuje wakacje w Hiszpanii po badaniach w klinice Quiron w Barcelonie".

Omar Bongo Ondimba doszedł do władzy w 1967 roku.