Znaleziono ciała czterech kolejnych ofiar katastrofy Airbusa 330

Odnaleziono cztery kolejne ciała ofiar katastrofy lotu 447 linii Air France. Brazylijskie władze poinformowały też o widzianej z powietrza grupie pływających ciał. W ich kierunku wysłano już śmigłowce i okręty.
- Kolejne trzy ciała zostały znalezione dziś rano i są właśnie przekazywane na pokład fregaty Constitucion - powiedział rzecznik brazylijskiego lotnictwa, pułkownik Henry Munhoz, w Recife, gdzie znajduje się centrum dowodzenia poszukiwaniami. Wieczorem poinformowano, że załoga francuskiego okrętu odnalazła kolejne ciało. W sumie odnaleziono sześć ciał pasażerów Airbusa 330.

Nie ustalono na razie płci odnalezionych ofiar.

Wypatrzono kolejne ciała pasażerów

- Inne ciała zostały wypatrzone z powietrza 1000 kilometrów od brazylijskiego wybrzeża - dodał rzecznik Munhoz zaznaczając, że w najbliższych godzinach i one zostaną wyłowione z wody. Nie powiedział ile ciał zostało wypatrzonych.

Pierwsze ciała ofiar katastrofy okręty brazylijskiej marynarki wojennej wydobyły wczoraj. Teoretycznie tylko wobec jednego z dwóch wyłowionych wczoraj istnieje pewność, że to pasażer Airbusa 330, ale wraz z drugim ciałem wyłowiono bilet na lot 447, uznano więc oba ciała za należące do pasażerów Air France.