Atomowy okręt podwodny poszuka w Atlantyku Airbusa

Francuska marynarka wojenna kieruje w rejon poszukiwań Airbusa A330 atomowy okręt podwodny - poinformował minister obrony Herve Morin. Zdaniem resortu obrony elektronika, w którą jest wyposażony okręt, może pomóc w poszukiwaniach szczątków lotu 447.
W miarę upływu czasu okazuje się, że wiadomo o katastrofie coraz mniej. Jeszcze do wczoraj wydawało się, że przynajmniej zawężono obszar poszukiwań; odkryto 20-kilometrowy ślad paliwa na wodzie i elementy wyposażenia maszyny.

Dziś jednak brazylijska marynarka wojenna przyznała się do pomyłki stwierdzając, że paliwo zostało pozostawione przez statek, a odnalezione elementy są drewniane i z całą pewnością nie pochodzą z Airbusa.

W drodze jest też statek z załogą badaczy podwodnych, wyposażony w dwie łodzie podwodne. Także trzy dalsze brazylijskie okręty zmierzają w rejon poszukiwań, gdzie już pracują marynarze z statków handlowych, brazylijskich okrętów i francuskie samoloty zwiadowcze.

Dziś paryska prokuratura poinformowała też o rozpoczęciu śledztwa pod zarzutem zabójstwa obywateli Francji. - W związku z zaginięciem Airbusa A330 linii Air France na trasie Rio de Janeiro - Paryż, paryska prokuratura rozpoczęła śledztwo z nieokreślonymi oskarżonymi w sprawie zabójstwa - poinformowano w komunikacie. To standardowa procedura w sytuacjach niewyjaśnionych śmierci obywateli francuskich.