Znów nielegalne plakaty. Tym razem w Szczecinie: Masłowskiej i Nitrasa

Kolejne nielegalne plakaty. Tym razem w Szczecinie: Mirosława Masłowska z PiS i Sławomir Nitras z PO rozwiesili na ulicach Szczecina setki plakatów bez wymaganego zezwolenia.
Plakatowa wojna trwa w najlepsze od kilkudziesięciu dni, ale - jak donosi RMF FM - to wojna nielegalna. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego nie wydał zgody na rozwieszenie plakatów, choć wnioski o wydanie pozwolenia wpłynęły - przyznaje Marta Kwiecień-Zwierzyńska z Zarządu Dróg. - Wnioski były niekompletne. Brakowało map sytuacyjno-wysokościowych - wyjaśnia decyzję.

Twarde prawo powinno dotyczyć wszystkich, ale - jak widać - posłowie próbują być ponad prawem. Samo złożenie wniosku nie upoważnia bowiem do umieszczenia plakatów w pasie drogowym. Upoważnia do tego dopiero decyzja administracyjna.

Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego zgody więc nie wydał, ale plakatów nie zrywa. Dlaczego? Bo zgodnie z ordynacją wyborczą podlegają ochronie prawnej. Kary również nie zostały na razie naliczone.

Pierwszą karę za zaśmiecanie miasta plakatami wyborczymi zapłacić na początku kampanii Janusz Piechociński, "jedynka" PSL-u w Warszawie. W stolicy nielegalnie wywieszano też reklamy m.in. Pawła Poncyljusza z PiS i Rafała Trzaskowskiego z PO.

Zaśmiecają Twoje miasto nielegalnymi plakatami wyborczymi? Zrób zdjęcie i prześlij je na Alert24, 605 24 24 24.