Hiddink: UEFA powinna być zadowolona z przeprosin Drogby

mk, reuters
2009-05-11 , aktualizacja: 11.05.2009 09:19
A A A Drukuj
Trener Chelsea Guus Hiddink uważa, że UEFA powinna przyjąć przeprosiny Didiera Drogby za jego niewłaściwe zachowanie po półfinale Ligi Mistrzów z Barceloną i nie wyciągać wobec niego konsekwencji dyscyplinarnych
Guus Hiddink
Fot. Jon Super AP
Guus Hiddink
Drogba przeprasza »

Drogba po meczu chciał rzucić się na sędziego i krzyczał do kamery słowa "p*** hańba!". Piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej, podobnie jak wielu komentatorów, nie był zachwyconym sędziowaniem w wykonaniu Norwega Toma Henninga Ovrebo. Następnego dnia przeprosił za swoje zachowanie.

- Nie wiemy, co się stanie, ale nie potrafię sobie wyobrazić, że ludzie, którzy rządzą UEFA, o ile są ludźmi futbolu, a nie biurokratami, nie zrozumieli, że jego przeprosiny były w porządku - powiedział po wygranym 4:1 meczu z Arsenalem Hiddink.

Wcześniej w niedzielę sekretarz generalny UEFA David Taylor powiedział, że zachowanie Drogby nie było miłym widokiem i zepsuło kampanie szacunku i zdrowej rywalizacji w sporcie, jakie starają się prowadzić UEFA i angielska federacja.

UEFA nie zamierza spieszyć się z wydawaniem wyroku w sprawie Drogby.

- Zamierzamy wszcząć postępowanie dyscyplinarne zgodnie z regulaminem, ale, przez naturę czynu, zanim zdecydujemy co i jak, musimy zebrać wszystkie dowody - powiedział Taylor.

Taylor: Teorie spiskowe? Kupa g*** >


Zobacz więcej na temat:

Podziel się