Schetyna: Komisja wyjaśni przebieg protestu stoczniowców

mm, PAP
30.04.2009 , aktualizacja: 30.04.2009 12:31
A A A Drukuj
Komendant główny policji powołał komisję do wyjaśnienia przebiegu środowej manifestacji stoczniowców w Warszawie - poinformował wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna.
Starcie policji z demonstrującymi stoczniowcami pod Salą Kongresową w Warszawie
Fot. KACPER PEMPEL REUTERS
Starcie policji z demonstrującymi stoczniowcami pod Salą Kongresową w Warszawie
Grzegorz Schetyna
Fot. Filip Klimaszewski / AG
Grzegorz Schetyna
- Była próba przedostania się przez płoty i agresywne zachowanie demonstrantów, dlatego policja musiała zareagować i zareagowała - powiedział Schetyna w Radiu ZET.

Zaznaczył, że stoczniowcy otrzymali pozwolenie na demonstrację od urzędu miasta, gdyż miała to być pokojowa demonstracja. - Po kilkunastu minutach umowa została złamana i pojawiła się agresja, zupełnie niepotrzebnie - mówił wicepremier.

W tego typu sprawach - powiedział - jest "zawsze taka sama procedura", czyli powołanie komisji. Dodał, że wnioski tej komisji mają być znane jeszcze w czwartek.

Podczas środowej demonstracji stoczniowców ze Stoczni Gdańsk w stolicy doszło do starć manifestantów z policją. Funkcjonariusze użyli pałek i gazu łzawiącego. Koordynator mazowieckiego pogotowia ratunkowego Marek Niemirski powiedział, że poszkodowanych zostało ponad 25 osób. Dwóch związkowców trafiło do szpitala przy ul. Lindleya na oddział intensywnej terapii z niewydolnością dróg oddechowych. Łącznie hospitalizowanych było około 10 osób, w tym pięciu policjantów.

Podziel się