We wtorek generał Jaruzelski został wypisany do domu; w czwartek był w Instytucie na badaniu kontrolnym i zmianie opatrunku.
Według Lubińskiego, Jaruzelski będzie jeszcze wymagał przewlekłego leczenia. - Trudno tu jeszcze jednoznacznie wyrokować, ale wydaje się, że operacja była skuteczna i prawdopodobnie zakończy się sukcesem. W tej chorobie trzeba jednak troszkę rozwagi i te rokowania muszą być zawsze ostrożniejsze, ale generalnie nasi specjaliści są z tej operacji zadowoleni - podkreślił rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego.
Jaruzelski ma 85 lat. Jak mówił na początku zeszłego roku Lubiński, generał Instytut odwiedza dość często - przechodzi tam zabiegi i okresowe badania.
Jaruzelski ostatnio pojawia się publicznie z powodu rozpoczętego jesienią procesu autorów stanu wojennego. Z dziewięciorga pierwotnie oskarżonych na salę sądową przychodzi troje. Średnia wieku oskarżonych to 83 lata.