TVP Info transmituje konferencje eurosceptyków na polecenie Farfała?

Prezes Telewizji Polskiej osobiście zażądał transmisji konferencji irlandzkiego eurosceptyka, z list którego będą startować politycy związani z LPR - dowiedział się nieoficjalnie portal gazeta.pl. TVP Info poświęciła aż dwadzieścia minut konferencji ugrupowania, którego nie uwzględniają żadne sondaże poparcia partii politycznych.
TVP Info nie przestaje promować Declana Ganley'a, człowieka, który doprowadził do klęski traktatowego referendum w Irlandii a teraz w Polsce znalazł poparcie niszowych prawicowych ugrupowań. Publiczna telewizja, w której rządzą sympatycy Ligi Polskich Rodzin, po raz kolejny transmitowała konferencję irlandzkiego milionera. - Konferencja została puszczona na polecenie prezesa TVP Piotra Farfała - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od osoby zbliżonej do kierownictwa publicznego nadawcy.- Dziś TVP Info transmituje na swej antenie Kilkanaście konferencji prasowych (...) Taki plan dnia konferencji przyniósł dzień obfitujący w wiele wydarzeń Zarówno w kraju jak i za granicą. Ze strony Prezesa TVP nie było żadnych sugestii dotyczących którejkolwiek z wyżej wymienionych imprez - zapewnił w przesłanym do nas mailu Daniel Jabłoński, p.o. rzecznika Prasowego TVP. Tylko publiczny nadawca zdecydował się na retransmisję konferencji Ganley'a. Stacje konkurencyjne TVN24 i Polsat News nie zdecydowały się na poświęcenie temu wydarzeniu ani chwili swojego czasu antenowego.

W TVP Info o zagrożeniu demokracji

Gdy pozostałe stacje relacjonowały szczyt EU, na którym Polska dostała 330 milionów euro, w TVP usłyszeliśmy o zagrożonej przez Brukselę polskiej demokracji. - Cieszę się, że ponownie mogę być w Warszawie, jest tu milej niż w Brukseli - przywitał widzów TVP Info Ganley, który poinformował o utworzeniu w Polsce swojej eurosceptycznej partii Libertas. Milioner straszył Brukselą i Traktatem Lizbońskim

- Jeżeli konstytucja lizbońska zostanie zatwierdzona, będziemy mieć prezydenta Europy, na którego nikt z nas nie będzie mógł zagłosować. Demokracja , o którą Polska walczyła tak ciężko, będzie w znacznym stopniu umniejszona - wieścił Ganley. U jego boku siedział Artur Zawisza, polityk prawicy z dużym stażem - w przeszłości był w Zjednoczeniu Chrześcijańsko Narodowym, Przymierzu Prawicy, Prawie i Sprawiedliwości a ostatnio w Prawicy Rzeczpospolitej. Okazuje się, że to nie koniec. Teraz Artur Zawisza wypowiada się w imieniu partii irlandzkiego milionera. Były polityk PiS "wezwał premiera" do zdyscyplinowania wiceministra finansów, który w wywiadzie prasowym mówił o rozpatrywanej możliwości wprowadzenia w Polsce euro bez zmian w konstytucji.

Z kim do europarlamentu? "Pracujemy z kolegą Danielem Pawłowcem"

Z kim w Polsce Libertas wystartuje do wyborów do europarlamentu? - Powiem, że na listach Libertasu nie znajdą się ani Danuta Huebner, ani senator Misiak. My pracujemy z kolegą Danielem Pawłowcem nad tym projektem i to jest nasza rola na tym etapie - mówił Artur Zawisza. Daniel Pawłowiec należał do Młodzieży Wszechpolskiej i Ligi Polskich Rodzin. W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem - sekretarzem stanu w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej.

Pięć minut Sikorskiego

Konferencja eurosceptyków była retransmitowana przez 20 minut. Zwykle telewizje informacyjne poświęcają tyle czasu ważnym wystąpieniom głównych partii opozycyjnych, czy konferencji po posiedzeniu rządu. W chwilę po zakończeniu retransmisji w TVP Info wystąpił "na żywo" szef MSZ, który poinformował, że na szczycie EU Polsce udało się przeforsować kwotę 600 milionów na Partnerstwo Wschodnie - firmowany przez Polskę i Szwecję sztandarowy projekt dla krajów za wschodnią granicą UE. Rozmowa z Sikorskim trwała pięć minut.