Wokalista Behemotha wygrał proces z Nowakiem

- Ten wyrok to zielone światło dla satanistów - komentował Ryszard Nowak z Komitetu Obrony przed Sektami po tym jak przegrał proces z Adamem Darskim. Darski - wokalista zespołu metalowego Behemoth - pozwał Nowaka za nazwanie go przestępcą.
Ryszard Nowak ma przeprosić Adama Darskiego w Gazecie Wyborczej. - Ma zamieścić ogłoszenie, że nazwanie pana Adama "Nergala" Darskiego przestępcą i porównanie go do przestępców było bezpodstawne i nieprawdziwe - mówi sędzia Krzysztof Solecki.

Zdaniem sądu, Adama Darskiego, który nie był oskarżony ani tym bardziej skazany nie można nazwać przestępcą. - Takie porównanie uwłacza czci i godności każdego człowieka - dodaje sędzia Solecki.

Dla wokalisty grupy Behemoth wyrok ma charakter symboliczny. - Zderzenie zdrowego rozsądku z mitem i z zacietrzewieniem. To jest zwycięstwo. Małe, bo małe, ale cieszy - komentuje Darski

Ryszard Nowak ma wpłacić 3 tys. zł na rzecz schroniska dla zwierząt "Ciapkowo" w Gdyni.

- Panuje powszechny pogląd, że my, słuchacze muzyki ekstremalnej, nienawidzimy i krzywdzimy zwierzęta. Ja uwielbiam zwierzęta - mówi Darski. - Dlatego uważam, że ta rekompensata będzie jedyną pozytywną rzeczą jaką pan Nowak zrobił w ciągu ostatnich lat.

Nowak nie składa broni. Zapowiada wniosek do Prokuratury Generalnej. - W piątek złożymy zawiadomienie o nowych jego przestępstwach. Mamy na to niezbite dowody - mówi szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami. - Darski napisał utwór wychwalający zabijanie chrześcijan, w innych chwali podpalanie kościołów.

Pytany o to Darski zaprzeczył. Ryszard Nowak zaczął szukać adwokata. Chce odwołać się od wyroku.