Kaczyński: nie zabija się ludzi po prostu

- Mam postawę bardzo jednoznaczną jeśli chodzi o eutanazję. Jestem jej przeciwnikiem - powiedział Lech Kaczyński.
- Jestem przeciwnikiem eutanazji, bo nie zabija się ludzi po prostu - mówił prezydent Kaczyński z rozmowie z Bogdanem Rymanowskim - Trzeba zrobić wszystko, żeby ulżyć ludzkim cierpieniom. Każdy ma prawo do swojego zdania, ja mam takie - dodał w programie "Kawa na ławę".

Od pewnego czasu głośniej mówi się o eutanazji. Do jej zwolenników zalicza się m.in. poseł Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot , który zapowiedział nawet przygotowanie projektu ustawy w tej sprawie.

Przed kilkunastoma dniami Barbara Jackiewicz, która od 24 lat opiekuje się swoim nieuleczalnie chorym synem . Prosiła o to, żeby dać jej prawo do przyniesienia mu ulgi. Prezydent uważa, że to postawa niewłaściwa.

Zdaniem Kaczyńskiego debata na temat eutanazji jest teraz niepotrzebna. Wolałby, żeby rząd zajmował się kryzysem, gdyż jego zdaniem działania nie są wystarczająco śmiałe i zdecydowane - Debata o eutanazji może się toczyć na każdy temat. Co innego jednak, jeśli piszą o niej gazety, a co innego, kiedy wzywa do niej premiera. Odradzam powrót do tego, co było naszym problemem w latach 90-tych, czyli do ostrych podziałów ideologicznych -powiedział prezydent Kaczyński.

Pogląd prezydenta i retoryka jego wypowiedzi są identyczne jak ostatnie wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego