Lider Varius Manx skazany za spowodowanie wypadku

Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata został skazany Robert Janson - lider jednego z najpopularniejszych zespołów ostatnich lat w Polsce.
Wyrok ogłosił Sąd Rejonowy w Miliczu. Robert Janson z Varius Manx był oskarżony o spowodowanie wypadku, w którym poważnie ranna została wokalistka kapeli. Wobec muzyka nie orzeczono zakazu prowadzenia samochodu.

Do wypadku doszło w maju 2006 roku. Muzycy wracali z koncertu. Samochód, który prowadził Robert Janson jechał z prędkością ponad 100 km/h. Jeep wpadł w poślizg, bo droga była mokra i śliska, a jedna z tylnych opon miała mniej powietrza. Samochód uderzył w drzewo.

W wypadku ucierpiały tylko dwie osoby - jeden z muzyków miał tylko złamany obojczyk. Monika Kuszyńska - wokalistka zespołu - ucierpiała najbardziej - miała m.in. połamane żebra, odmę płucną i poważnie uszkodzony kręgosłup. Do tej pory nie może samodzielnie się poruszać. Rehabilitacja jest bardzo kosztowna,. Na rzecz leczenia Kuszyńskiej zorganizowano kilka koncertów charytatywnych. W finansowaniu leczenia pomaga jej też sam Janson.

Śledztwo trwało tak długo, bo prokuratura wystąpiła o specjalistyczną ekspertyzę sądową.