Bogdan Klich: jestem lojalnym ministrem

- O zarzutach wobec mnie dowiedziałem się z mediów. Nie było żadnej rozmowy z premierem na ten temat - szef MON, Bogdan Klich odpiera prasowe zarzuty i ucina spekulacje o swojej rezygnacji - Premier Tusk ma prawo meblować swój gabinet jak chce - dodał minister.
Po dymisji ministra Zbigniewa Ćwiąkalskiego nie milkną spekulacje o kolejnych dymisjach rządzie. Ostatnio wyjątkowo złą prasę ma minister obrony narodowej Bogdan Klich. Minister ustosunkował się do zarzutów, które pojawiły się w ostatnich dniach w mediach. Chodzi głównie o to, że Instytut kierowany przez żonę ministra finansowany był przez spółki skarbu państwa. Bogdan Chlebowski zapowiedział już wyciągnięcie konsekwencje ws. działania fundacji. Ministrowi zarzuca się też brak likwidacji długów w MON oraz awansowanie w resorcie obrony dawnych współpracowników ministra z Krakowa.Przeczytaj więcej o zarzutach dla ministra Klicha

- Publikacja "Rzeczpospolitej" dla mnie i mojej żony była ciosem w samo serce. Od kiedy działam w sferze publicznej staram się trzymać pewnych standardów -wśród nich jest pełna przejrzystość podejmowanych decyzji i działań - tłumaczył minister na antenie TVN24 - Wszystko, co dotyczy współpracy między MON-em, a Instytutem Studiów Strategicznych jest w pełni transparentne. Od chwili, kiedy zacząłem urzędować, zadbałem o tym, żeby Instytut, którego jestem założycielem, nie dostał ani grosza, ani nawet żadnego patronatu od Ministerstwa Obrony Narodowej - właśnie po to, żeby nie było konfliktu interesów i tego typu zarzutów. Złożyłem też rezygnację z działalności w Instytucie - tłumaczył na antenie

Minister MON twierdzi też, że nie zawinił ws. długów. - Odkąd dowiedziałem się o stanie kasy nie podpisałem żadnego kontraktu. Wszystkie wydatki to skutek umów wieloletnich, których w MON jest prawie połowa - mówił Klich.

- Jeżeli premier będzie oczekiwał ode mnie rezygnacji, ona natychmiast zostanie złożona. To jest oczywiste - powiedział minister Klich - Na razie klika najbliższych tygodni muszę poświęcić na obronę swojego dobrego imienia - dodał.

Skomentuj:
Bogdan Klich: jestem lojalnym ministrem
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX