Farfał zwolnił Kotecką

Patrycja Kotecka, wicedyrektor Agencji Informacyjnej TVP, została zwolniona - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".
Kotecka zwolniona

W piątek Piotr Farfał, p. o. prezesa TVP, poinformował Kotecką, że zostaje zwolniona - pisze "Gazeta Wyborcza".

Piotr Farfał i Tomasz Rudomino, członkowie nowego zarządu TVP, długo zastanawiali się nad zakończeniem współpracy z wicedyrektor Agencji Informacyjnej. Były prezes Telewizji Polskiej Andrzej Urbański podpisał bowiem z Kotecką umowę, która gwarantuje jej wysoką odprawę - informuje "Gazeta". Ile TVP będzie musiała zapłacić za zakończenie współpracy z Kotecką? Nie wiadomo, szczegóły jej umowy nie są znane.

Kotecka została zatrudniona w TVP w 2007 roku. Zajmowała się koordynacją projektu TVP Info. Później awansowała - została zastępcą dyrektora Agencji Informacyjnej TVP.

"Komisarz polityczny"?

Kotecka to symbol manipulowania "Wiadomościami" w interesie PiS - podkreśla "Gazeta". Według zeznań Janusza Kaczmarka, o kandydaturze Patrycji Koteckiej na stanowisko w TVP z Andrzejem Urbańskim rozmawiać miał Zbigniew Ziobro.

- Ma opinię komisarza politycznego na telefon, bo tak dostaje instrukcje, przez telefon - mówił o niej zwolniony dziennikarz "Panoramy" TVP 2. Z kolei były reporter "Wiadomości" Łukasz Słapek oświadczył, że Patrycja Kotecka proponowała mu przygotowanie materiału uderzającego w polityków PO. Według jego relacji, Kotecka miała sugerować przyznanie wysokiego honorarium za ten reportaż.

Patrycja Kotecka zwolniona z TVP - czytaj więcej