7-letnia kandydatka na ołtarze Doktorem Kościoła?

13.11.2008 16:46
Siedmioletnia Antonietta Meo, która żyła we Włoszech w pierwszej połowie XX wieku, zostanie być może Doktorem Kościoła - taką możliwość zasugerował biskup Jose Redrado z Watykanu, cytowany przez biuletyn włoskiego episkopatu Sir.
Przypomniał, że ta mała dziewczynka napisała 150 listów do Jezusa i Matki Bożej.

Biskup Redrado, sekretarz Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia, podkreślił, że badacze są pod ogromnym wrażeniem "przepięknego systemu teologicznego" listów Antonietty, która jest znana jako Nennolina. Jej proces beatyfikacyjny jest w toku.

W grudniu zeszłego roku Benedykt XVI podpisał dekret o heroiczności jej cnót. Będzie ona najmłodszą błogosławioną w dziejach Kościoła. Nennolina urodziła się 15 grudnia 1930 roku w rzymskiej rodzinie o bogatych tradycjach religijnych.

W przedszkolu dziewczynka, opisywana w dokumentach procesu beatyfikacyjnego jako wesoła i pełna energii, rozbiła sobie kolano o kamień. Lekarze stwierdzili u niej kostniakomięsaka. Gdy miała pięć lat, amputowano jej nogę.

Mimo to - wynika z relacji świadków - zachowała pogodę ducha. Wkrótce potem zaczęła pisać listy do Jezusa, Matki Bożej, do Boga i Ducha Świętego.

Według specjalistów są one dowodem niezwykle głębokiego życia mistycznego tego dziecka. Nennolina zmarła w lipcu 1937 roku.

Zobacz także
  • Czy Benedykt XVI odłoży beatyfikację Piusa XII?
Skomentuj:
7-letnia kandydatka na ołtarze Doktorem Kościoła?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje