Poseł PiS: Obama to koniec cywilizacji białego człowieka

09.11.2008 10:21
Artur Górski przemawia w sejmie o Baracku Obamie

Artur Górski przemawia w sejmie o Baracku Obamie (fot. TVN24)

Artur Górski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, wieszczy z sejmowej mównicy rychły koniec Stanów Zjednoczonych i "cywilizacji białego człowieka". Do katastrofy - według niego- doprowadzi wybór na prezydenta Baracka Obamy, którego poseł nazywa "czarnym mesjaszem nowej lewicy". Od poglądów Górskiego odcinają się jego partyjni koledzy. Joachim Brudziński nie wykluczył kary dyscyplinarnej za tę wypowiedź.

Co Górski powiedział o Obamie - stenogramDziś poseł Artur Górski przepraszał za swoją wypowiedź i zapewniał, że jest ona polityczna, a nie rasistowska.

Późnym wieczorem w środę poseł PiS tak rozpoczął swoją wypowiedź: - Głową największego na świecie mocarstwa został kumpel lewackiego terrorysty Ayersa. Polityk uważany przez republikańską prawicę za czarnoskórego kryptokomunistę.

Jego zdaniem z wyboru amerykanów najbardziej zadowoleni są terroryści z Al-Kaidy, którzy ''już zacierają ręce z radości''. Dlaczego? - W kwestiach polityki zagranicznej Obama jest pacyfistą i jak określili go Republikanie ''naiwnym mięczakiem'' - tłumaczył polityk PiS.

Zdaniem Artura Górskiego Barack Hussejn Obama swój sukces zawdzięcza osobistemu urokowi oraz liberalnym mediom, które wykreowały modę na ''Obamizm'' wśród młodego pokolenia Amerykanów.

- Teraz, głosami swoich wyborców, Obama, czarny mesjasz nowej lewicy, zgniótł kandydata Republikanów Johna McCaina. Już niedługo Ameryka zapłaci wysoką cenę za ten grymas demokracji - ostrzegał poseł.

- Jak powiedział mój partyjny kolega, poseł Stanisław Pięta, Obama to nadchodząca katastrofa. To koniec cywilizacji białego człowieka - zakończył swój wywód polityk PiS.

Brudziński: wypowiedź Górskiego skandaliczna

- Nie wykluczam kar dyscyplinarnych za tę wypowiedź - powiedział w Radiu Zet przewodniczący Zarządu Głównego PiS Joachim Brudziński. Jak poinformował, wystosowano już do ambasady Stanów Zjednoczonych "sprostowanie, przeprosiny i jednoznaczną deklarację, że stanowisko posła nie jest stanowiskiem partii".- Kierownictwo mojej partii i mojego klubu w żadnym, ale to żadnym stopniu nie podziela poglądów posła Górskiego - podkreślił Brudziński. - Gratulujemy prezydentowi-elektowi, gratulujemy społeczeństwu amerykańskiemu i liczymy, że ten wybór i ta prezydentura, będzie dobra dla Polski - wskazał.

Jak ocenił, słowa Górskiego dowodzą, że "wszyscy ci, którzy twierdzili i twierdzą, że PiS to partia jednego poglądu, która pozbyła się różnych skrzydeł, są w olbrzymim błędzie". - Jesteśmy partią pojemną, szeroką; jest w niej miejsce również dla ludzi, którzy mają dosyć powiedziałbym egzotyczne poglądy - dodał.

- Jeżeli mówię, że była to wypowiedź absolutnie skandaliczna i nie mieszcząca się w ramach polityki mojej partii, to sprawa jest zamknięta; na pewno poseł Górski się z tej wypowiedzi wycofa i przeprosi - dodał.MSZ składa wniosek do Komisji Etyki

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych z zasady nie komentuje indywidualnych wystąpień posłów, wychodząc z założenia, że przysługuje im prawo do nieskrępowanej wolności słowa. Tym razem jednak, jako resort odpowiedzialny za relacje Polski z zagranicą, czujemy się zobowiązani do wyrażenia dezaprobaty dla wypowiedzi posła Artura Górskiego (PiS) podczas 28 posiedzenia Sejmu RP w dniu 5 listopada 2008 r. W związku z powyższym, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zamierza zwrócić się za pośrednictwem Marszałka Sejmu RP do Komisji Etyki z wnioskiem o właściwą ocenę wystąpienia posła" - czytamy w opublikowanym dziś komunikacie MSZ.

Zobacz także
Komentarze (3)
Poseł PiS: Obama to koniec cywilizacji białego człowieka
Zaloguj się
  • sta-n2

    0

    No cóż, idioci wybierają idiotów i niedługo będziemy mieli, Rzeczpospolitą Idiotyczną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje