Odznaczał Leppera, teraz będzie w ekipie Obamy?

Robert F. Kennedy Jr. prawdopodobnie stanie na czele amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska. - Barack Obama poważnie rozważa jego kandydaturę - podaje serwis "Politico". Kennedy Jr. jest znanym działaczem na rzecz ochrony środowiska. Przyjeżdżał kilka razy do Polski, by walczyć u nas z amerykańskimi wielkimi tuczarniami świń. Wspierał w tej sprawie m.in. Andrzeja Leppera - przypomina korespondent portalu Gazeta.pl Marcin Gadziński.

Prezydent Obama - zobacz serwis specjalnyKennedy Jr. w ekipie Obamy?

Wczoraj informowaliśmy, że Rahm Emanuel, kongresmen z Chicago znany z częstego zabierania głosu w polskich sprawach, został poproszony przez Baracka Obamę o pokierowanie jego administracją - CZYTAJ WIĘCEJ>>

Dziś okazuje się, że najprawdopodobniej nie będzie to jedyny polski akcent a Białym Domu. Robert F. Kennedy Jr. - syn Ethel Kennedy i Roberta F. Kennedy'ego - prawdopodobnie znajdzie się w ekipie rządowej Baracka Obamy. Kennedy słynie z zagorzałych bojów o ochronę środowiska naturalnego. Walczył m.in. o czystszą wodę w kranach mieszkańców Nowego Jorku.

Robert F. Kennedy Jr. w Polsce - czytajJak przypomina nasz wysłannik w USA Marcin Gadziński, Kennedy współpracował kiedyś z Andrzejem Lepperem, liderem Samoobrony, w walce z amerykańskimi tuczniarniami świń. W 2001 roku Kennedy wręczył Lepperowi Medal Alberta Schweitzera. Odznaczenie zostało przyznane liderowi Samoobrony przez Instytut na rzecz Dobra Zwierząt. Instytut docenił walkę Leppera z koncernem Smithfield Foods, który próbował otworzyć w Polsce hodowlę świń. Lepper podczas demonstracji przeciw Smithfield nazwał zakłady "obozem koncentracyjnym dla zwierząt".

Relację z wręczenia można zobaczyć tutaj>>

Kennedy skończył prawo na Harvardzie. Jest prawnikiem zajmującym się sprawami środowiska.

Inne sławne nazwiska w przyszłej administracji

Kto wejdzie w skład ekipy Obamy? - czytajBardzo możliwe, że w administracji Obamy znajda się także inne znane nazwiska - informuje "Politico". Obama zastanawia się nad zaproszeniem do współpracy m.in. Colina Powella, byłego Sekretarza Stanu. Powell miałby zająć się sprawami obrony kraju lub edukacją - sugeruje "Politico".

Obama zastanawia się także nad współpracą z Caroline Kennedy, córką Johna Fitzgeralda Kennedy'ego i Jackie Kennedy. Caroline Kennedy miałaby zostać ambasadorem USA przy ONZ. Jednak - jak podkreśla "Politico" - niektórzy współpracownicy Obamy sądzą, że pani Kennedy raczej nie przyjmie tej propozycji.

Wybory prezydenckie na zdjęciach: Kliknij, by obejrzeć galerię