Zmarła babcia Baracka Obamy

Barack Obama (wówczas student) i dziadkowie - Stanley Armour Dunham i Madelyn Lee Payne Dunham

Barack Obama (wówczas student) i dziadkowie - Stanley Armour Dunham i Madelyn Lee Payne Dunham (Fot. AP Anonymous)

W przeddzień wyborów prezydenckich w USA, 86-letnia babcia Baracka Obamy zmarła po długiej walce z rakiem. McCainowie złożyli Obamie kondolencje. - "Nasze myśli i modlitwy kierują się ku niemu i jego rodzinie - napisali.
Kliknij, by zobaczyć serwis

O śmierci Madelyn Dunham we wspólnym oświadczeniu poinformowali Barack Obama i jego siostra Maya Soetoro-Ng. "Była kobietą o niezwykłych talentach, sile i pokorze. Była podstawą naszej rodziny. To ona nas motywowała" - głosi oświadczenie."Była dumna ze swych wnuków i prawnuków i opuściła ten świat z przekonaniem, że jej wpływ na nas był znaczący i trwały. Nasz dług wobec niej przekracza wszelka miarę" - czytamy. Madelyn Dunham z mężem, zdjęcie z czasów II wojny światowej:

fot. AP

To Madelyn Dunham przez kilka lat wychowywała młodego Baracka w czasie, gdy jego matka mieszkała z drugim mężem w Indonezji. Kandydat Demokratów wielokrotnie dziękował babci za zasługi i podkreślał, jak ważną była dla niego osobą. O jej śmierci dowiedział się, gdy był w Jacksonville na Florydzie. Kandydat postanowił kontynuować kampanię.

Kondolencje od McCainów

Kondolencje Obamie złożył jego rywal do fotela prezydenckiego John McCain. "Składamy Barackowi Obamie i jego rodzinie najgłębsze kondolencje z powodu utraty ukochanej babci" - napisali w oświadczeniu McCainowie. "Nasze myśli i modlitwy kierują się ku nim, gdy wspominają życie kogoś, kto wywarł tak głęboki wpływ na ich życie".

Dwa tygodnie temu Obama na dwa dni przerwał kampanię i odwiedził Madelyn Dunham w jej domu na Hawajach. Mówił wtedy, że to była bardzo łatwa decyzja. - Spóźniłem się, gdy moja matka zmarła na raka w 1995 r. Chciałem mieć pewność, że drugi raz nie popełnię tego samego błędu - stwierdził w wywiadzie dla telewizji CBS.

Zobacz także
  • Dziadek Obamy był torturowany przez Brytyjczyków
  • Barack Obama (wówczas student) i dziadkowie - Stanley Armour Dunham i Madelyn Lee Payne Dunham Najsłynniejsza babcia Ameryki
  • Prezydenci jak z Hollywood
Skomentuj:
Zmarła babcia Baracka Obamy
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje