Sąsiedzi Palikota: Jesteśmy z niego dumni

Podczas wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie, część mieszkańców miasta wyraziła na afiszach swoje zdanie o Januszu Palikocie

Podczas wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie, część mieszkańców miasta wyraziła na afiszach swoje zdanie o Januszu Palikocie (Fot. Iwona Burdzanowska / AG)

Mieszkańcy lubelskiego Starego Miasta są oburzeni, że prezydenta Lecha Kaczyńskiego powitały w Lublinie transparenty "Lublin przeprasza za Palikota" i "To nie nasza wina, że Palikot jest z Lublina". - Jesteśmy dumni, że Palikot jest naszym sąsiadem - mówią.

Dolniak: Platforma chce ukarać Palikota

- Na drugi dzień po wizycie prezydenta miałam dyżur w zarządzie dzielnicy Stare Miasto. Przychodziło wielu mieszkańców oburzonych tymi transparentami - mówi Zofia Popiołek, przewodnicząca zarządu dzielnicy, w której od kilku lat mieszka Janusz Palikot. Sąsiedzi posła uważają, że nie ma za co przepraszać, a kontrowersyjny polityk Platformy Obywatelskiej jest wręcz chlubą ich dzielnicy.

Przewodnicząca postanowiła więc napisać list otwarty wyrażający dumę mieszkańców Starego Miasta ze swojego najbardziej znanego mieszkańca. "Panie Pośle, na ów napis na transparencie mieszkańcy Starego Miasta formułują następującą ripostę: Lublin jest dumny z Palikota". - napisała.

- Choć jest bogaty i żyje w luksusie, a większość ludzi tutaj jest raczej niezamożna, to Palikot nie wywyższa się, zawsze się każdemu ukłoni - mówi Popiołek.

Palikot szczególnie ujął mieszkańców Starego Miasta, gdy w grudniu zeszłego roku nie odmówił uczestnictwa w przedświątecznym spotkaniu mieszkańców zabytkowej dzielnicy. - Zaproszenia roznosiły starsze panie, niektóre pod osiemdziesiątkę. Poseł potraktował je bardzo miło, a potem przyszedł na spotkanie jak normalny mieszkaniec, interesował się naszymi problemami - mówi Popiołek.

Mimo że większość mieszkańców Starego Miasta mieszka tam od wielu lat i jest rodowitymi lublinianami, to uważają już Palikota za swojego, choć poseł pochodzi z Biłgoraja, a na Starym Mieście w Lublinie mieszka od dwóch lat w wyremontowanej przez siebie średniowiecznej kamienicy. - Mamy taką tradycję, że trzymamy się razem i stajemy za sobą, jeśli komuś dzieje się krzywda - twierdzi Popiołek.

Czy sąsiadów posła nie rażą jego niekonwencjonalne i często kontrowersyjne zachowania? - Przynajmniej potrafi powiedzieć prawdę prosto z mostu i dzięki temu jest znanym politykiem. Gdyby nie robił tego, co robi, to by się nie przebił - uważa Popiołek.

Zobacz także
  • Janusz Palikot Palikot: Kaczyńscy mogą sami sobie wybić zęby
  • Palikot przeprasza za wulgarne słowo na literę "j"
  • Janusz Palikot po środowej konferencji prasowej, na której ogłosił, że chce wynająć prezydencką wille w Klarysewie i zapłaci za to więcej niż Jarosław Kaczyński Palikot: Prezydent to nie pomazaniec boży
Skomentuj:
Sąsiedzi Palikota: Jesteśmy z niego dumni
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje