Ambasador USA: Tarcza antyrakietowa rozrusza region

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Victor Ashe zapowiedział, że budowa elementów tarczy antyrakietowej i bazy wojskowej w rejonie Słupska pozytywnie wpłynie na rozwój regionu.
Po spotkaniu z władzami samorządowymi powiatu słupskiego, ambasador zapewnił, że budowa tarczy nie wprowadzi żadnych ograniczeń w kwestii działalności gospodarczej miejscowej ludności ani ewentualnych inwestycji czy zabudowy terenu.

Victor Ashe zwrócił uwagę, że wszędzie na świecie gdzie powstawała amerykańska baza wojskowa, wpływała korzystnie na sytuacje ekonomiczną regionu. Ambasador wyraził też przekonanie, że budowa elementów traczy antyrakietowej zachęci amerykańskich inwestorów do zwrócenia uwagi właśnie na ten region.

Viktor Ashe zapewnił też, że stronie amerykańskiej zależy na dobrej współpracy z mieszkańcami regionu tak by budowa bazy rozwijała się harmonijnie.

Ambasador Stanów Zjednoczonych Victor Ashe, spotkał się w Słupsku z samorządowcami. Rozmowy dotyczyły amerykańskiej tarczy antyrakietowej, której elementy mają być zlokalizowane w podsłupskim Redzikowie. Ambasador Ashe odwiedzi między innymi teren nieczynnego lotniska w Redzikowie oraz budowany nowy szpital wojewódzki w Słupsku.

Plan dzisiejszej wizyty nie przewiduje spotkania z mieszkańcami Redzikowa.