Tusk: będzie farmakologiczna kastracja dla pedofilów

- Zleciłem radykalne przyspieszenie prac nad wprowadzeniem farmakologicznej kastracji, jako środka przymusowej terapii. Dotyczy to głównie pedofilów, szczególnie tych którzy nie rokują na poprawę - powiedział premier Donald Tusk zapytany o sprawę 45-letniego Krzysztofa B. który przez 6 lat więził i gwałcił swoją córkę. Dodał, że wobec takich osób można było stosować termin "człowiek", a sam na przemian mówił: kreatury, indywidua, zwyrodnialcy.


- Nie sądzę żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, można było zastosować termin "człowiek" i w związku z tym nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego typu zdarzeń - powiedział Tusk. Jego zdaniem farmakologiczna kastracja mogłaby być jednym z elementów kary, po które ma prawo sięgnąć sąd, gdy "przypadek nie rokuje na poprawę".

- Jeśli chodzi o uwolnienie środków z ministerstwa zdrowia dla wprowadzenia takiej formy przymusowej terapii, to te środki mogą się znaleźć od zaraz. Potrzebne natomiast byłyby zmiany w kodeksie karnym - dodał premier. Dodał, że uważa, że "termin pacjent jest nadużyciem wobec takich zwyrodnialców".

Dramat w Siematyczach

Wczoraj Sąd w Siemiatyczach aresztował na trzy miesiące 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o więzienie i wielokrotne gwałcenie córki, obecnie 21-letniej. W odstępie kilku lat kobieta urodziła dwójkę dzieci.

Zobacz także
  • Ewa Kopacz Ustawa o kastracji pedofilów już za miesiąc?
  • 21-letnia Alicja Mówił: Mam do niej prawo
  • Będzie farmakologiczna kastracja pedofilów. Prezydent podpisał ustawę
Skomentuj:
Tusk: będzie farmakologiczna kastracja dla pedofilów
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje