Gruziński prezydent popiera plan dla Osetii Płd.

cheko, PAP
11.08.2008 , aktualizacja: 11.08.2008 18:13
A A A Drukuj
Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oświadczył w poniedziałek, że popiera plan zaproponowany w rozmowach z unijnym wysłannikiem, nawołujący (strony) do powrotu na pozycje sprzed konfliktu w Osetii Południowej i zakładający zagraniczny monitoring.
ZOBACZ TAKŻE
- Podpisaliśmy plan mówiący o konieczności przywrócenia status quo ante - powiedział Saakaszwili po rozmowie z ministrem spraw zagranicznych Francji Bernardem Kouchnerem.

- Pod nadzorem OBWE powinny powstać międzynarodowe siły pokojowe (...), powinny zostać zakończone działania wojenne - powiedział Saakszwili, podkreślając, że zgadza się z tym całkowicie.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew sugerował wcześniej, jak pisze Reuters, by do Osetii Południowej wysłać misję OBWE.

Podziel się