Pekin: na stadionie święto, poza nim policyjne pałki

W momencie gdy 91 tysięcy osób w "Ptasim Gnieździe" szykowało się do obejrzenia ceremonii otwarcia, chińska policja i ochrona krępowały przed stadionem demonstrujących aktywistów. Zajście sfotografowali członkowie organizacji "Studenci dla Wolnego Tybetu".
Igrzyska olimpijskie - święto pokoju, podczas którego liczy się tylko rywalizacja sportowa i emocje kibiców. Tak przynajmniej było co cztery lata, do dzisiaj..

W chwili, gdy cały świat szykował się, by obejrzeć imponujące otwarcie igrzysk, rosyjskie czołgi wjeżdżały na terytorium obcego państwa, a gospodarze olimpiady krępowali usta "niepokornym". Członkowie organizacji "Studenci dla Wolnego Tybetu" godzinę przed rozpoczęciem wielkiego przedstawienia na pekińskim stadionie, byli świadkami tego, co dzieje się po drugiej stronie sportowej areny. Zrobione przez nich zdjęcia, udostępnione przez agencję AP, zastępują jakikolwiek komentarz.

Samospalenie podczas antychińskiej demonstracjiTybetańczycy i Birmańczycy protestują w Brukseli1400 Tybetańczyków aresztowanych w NepaluAtak Tybetańczyków na ambasadę w IndiachGiewont w barwach TybetuParyż na otwarcie Igrzysk krzyczy: Sarko Kolaborant!Wojna w Gruzji. Tysiąc ofiar walk w Osetii