Ruch obrony życia: utrzymajmy niski VAT dla dzieci

Z apelem o podjęcie negocjacji z Komisją Europejską w sprawie niepodwyższania podatku VAT na artykuły dziecięce z 7 do 22 procent zwróciła się do premiera Donalda Tuska Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.
Polska otrzymała już drugie upomnienie od Unii Europejskiej w sprawie zastosowania podstawowej stawki VAT na ubrania i buty dziecięce. Oznaczać to może wzrost podatku o 15 punktów procentowych do poziomu 22 procent.

Zdaniem inicjatorów listu takie rozwiązania byłyby bardzo szkodliwe dla funkcjonowania rodzin. Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca 136 organizacji prorodzinnych, podkreśla, że powstrzymanie wzrostu podatku byłoby logicznym następstwem raportu Komisji Europejskiej o poziomie ubóstwa w Polsce. Z dokumentu wynika, że aż 26 procent dzieci w naszym kraju jest zagrożonych ubóstwem. Federacja przypomina, że w większości krajów Unii Europejskiej opodatkowanie artykułów dziecięcych jest niższe niż proponowane w Polsce. Na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie dochody rodzin są znacznie wyższe, wynosi 0 procent.

Skomentuj:
Ruch obrony życia: utrzymajmy niski VAT dla dzieci
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje