Entliczek-pentliczek, co zrobi Beenhakker - Z czuba i na żywo

O godzinie 11.00 na konferencji prasowej Leo ogłosił nazwiska 23 graczy, którzy pojadą na Euro. Albo - jak kto woli - nazwiska 3 graczy, którzy nie pojadą. Kto zasili budżet cyfrowego Polsatu w zaciszu domowego ogniska? Majewski, Matusiak i Bronowicki.
Odśnież

11.27 Leo sobie poszedł. A my zostaliśmy sami. A więc - Matusiak, Bronowicki, Majewski.

Pazdan bohaterem meczu z Niemcami, zobaczycie!

11.25 Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o kadrowiczach, ale boicie się zapytać możecie przeczytać tutaj.

11.23 Leo Beenhakker po całości: "Po dwóch meczach i tych siedmiu dniach zgrupowania musiałem podjąć decyzję. Już w Warszawie podałem plan, mówiłem, że skreślę jednego obrońcę, pomocnika i napastnika.

Rano spotkałem się z każdym z trzech piłkarzy, wyjaśniając im moje powody, potem zawiadomiłem resztę drużyny.

Z Majewskim - mieliśmy długą rozmowę, on jest bardzo utalentowany, ale na tak wielki turniej jest dla niego trochę za wcześnie. W bliskiej przyszłości wróci do reprezentacji, bo ma talent.

Po długich dyskusjach zrezygnowałem też z Bronowickiego. Po długich konsultacjach e sztabem medycznym. Byłby zdolny do gry, pracował fantastycznie. Z Niemcami by zagrał, ale nie byłby w stanie wystąpić w trzech meczach w tak krótkim czasie.

Mamy ciężkie treningi i trzy mecze w 9 dni. Musze mieć na pokładzie zawodników przygotowanych na cały turniej w 100 proc. Bronowicki mógłby grać najwyżej przez 45 minut - godzinę. A potem długo dochodziłby do siebie przed następnym meczem i mógłby nie zdążyć. Bardzo go szanuje za to jak walczył o powrót do formy. Jak koń. Ale zrozumiał moje argumenty.

Podobne argumenty miałem za Matusiakiem. Wciąż uważam, że to świetny piłkarz z kilku względów nie gra na swoim poziomie. To tylko kwestia czasu kiedy osiągnie poziom adekwatny do jego talentu. Ale na Euro 2008 nie zdąży. Zrobił postępy na zgrupowaniu, ale nie wystarczające, a mamy zbyt mało czasu. Tych trzech piłkarzy nie jedzie z nami do Austrii.

Nie ma problemu kontuzji Żewłakowa i Łobodzińskiego, dojdą do siebie w dwa, trzy dni. Błaszczykowski dzięki paru treningom będzie gotów jeszcze nie na mecz z Dania, może zagra przez chwilę, a potem cały tydzień na dojście do siebie do meczu z Niemcami."

11.21 Najwięcej plusów za te nominacje dostaje redaktor Błoński, który już trzy dni temu zapowiedział, że Bronowicki nie jedzie.

Beenhakker: Wybrałem pod kątem dobra drużyny.

11.18 Beenhakker: Wszystkie trzy rozmowy były wspaniałe, zawodnicy przyjęli decyzję ze zrozumieniem, choć wewnątrz cierpią. Pokazali mi swoje podejście.

Jedzie Pazdan i Kokoszka. Drżyjcie, Niemcy.

11.17 Majewski jest za młody, a Matusiak za słaby. Tyle w skrócie.

11.16 Łobodziński i Żewłakow są zdrowi. Z Kubą wszystko idzie dobrze, może zagra nawet z Danią. Bronowicki nie jedzie przez kontuzję.

11.14 Chcieliśmy powiedzieć, że w Polsce tę informację podaliśmy pierwsi. In your face, TVN24! TVP Info nadaje z pięciominutowym opóźnieniem.

11.12 Decyzja zapadła dzisiaj rano. BRONOWICKI, MAJEWSKI i MATUSIAK.

11.10 Leo wszedł, ma ze sobą koszulki tych, którzy nie jadą.

W TVN24 pan Marchewka. To jakiejś jaja są.

11.08 Jak w podstawówce. Kilku dziennikarzy stoi przy drzwiach i krzyczy: Idzie, Idzie!! I teraz faktycznie idzie.

Zdążyli się przestać rzucać kulkami z paieru?

11.05 W TVN24 program o piernikach. No żesz...

Ale korespondent uspokaja. Jeśli myślicie, że w namiocie już się zaczęło, to jesteście w błędzie. Na razie nie zapowiada się nawet na początek. Może Leo zrezygnował z odrzucania?

11.00 Wchodzi Leo.10.54 Od korespondenta exclusive Z Czuba.pl: Przed chwilą do hotelu piłkarzy przyjechała straż pożarna. Podobno fałszywy alarm, włączyl się jeden z czujników. W namiocie prasowym trwają spekulacje przez kogo. Naszego faworyta nie wymienimy.

A redakcja na miejscu podejrzewa, że niektórzy wciąż walczą o powołanie i więcej czasu do namysłu dla Leo.

10.48 Pierwsza opinia, w której zostaje Pazdan: Wszyscy się uparli na Pazdana, a tymczasem gość nie powinien wypaść ze składu - musi być 4 defensywnych pomocników. Lewandowski, Dudka, Murawski i... Pazdan właśnie. Wylatują Majewski, Matusiak(ale pieniędzy na to nie postawię) i Bronowicki - chyba już nie będzie takich niespodzianek jak wcześniej Radomski.

10.40 W sondażu na stronie Frankfurter Algemeine Zeitung aż 21 procent Niemców nie chce w kadrze na Euro Jermaine'a Jonesa, a 19 Piotra Trochowskiego. Tego ostatniego proponujemy dowołać do naszej kadry.

10.35 Z cyklu "Typujemy":GW: Matusiak, Pazdan i ktoś trzeci.
PAP: Łobodziński jeślinie zdoła się wyleczyć, Pazdan i Saganowski.
TV Puls: Dziekanowski, Nawałka i Kaczmarek

10.32 Jakby posłuchać wszystkich Waszych typów, to na Euro pojechał by kucharz reprezentacji. Leo z Dziekanowskim i Kaczmarkiem zostają w kraju.

10.25 Korespondent dzieli się refleksjami. "Ja bym skreślił Pazdana, Murawskiego, i Saganowskiego. A szczerze mówiąc nie wiem kogo skreśli Leo. Mam coraz większe wrażenie, że Rado Matu jednak pojedzie. Chyba pewniakiem jest tylko Pazdan".

Nie wiemy, jak u niego w Mieście Kampanii Buraczanej nazywała się gra w jedno podanie.

10.16 Kacper: Wydaje mi się, że Leo oszczędzi Matusiaka. On nie patrzy kto w jakiej jest formie, tylko na to kto może pomóc drużynie na Euro. Nawet jak stwierdzi, że Sagan jest teraz w lepszej formie, ale będzie mało przydatny to weźmie Matusiaka. Pamiętacie Tottiego na mundialu? Matusiak może być w podobnej sytucji. Pierwszy mecz - gotowy na 50%m drugi - na 60% itd. aż do finału

A w 2047 zostanie imperatorem całej galaktyki.

10.12 Korespondent już nie jest sam. Do namiotu prasowego właśnie wpadła pani z odkurzaczem, sprząta miejsce po którym przejdzie Beenhakker.

10.08 Korespondent Z czuba dotarł na miejsce konferencji i na razie siedzi w pomieszczeniu sam, czując się cokolwiek głupio

10.05 Krok po kroku zbliżamy się do 10 tysięcy głosów w naszej sondzie. Jeszcze tylko niecałe 37 milionów i wypowiedzą się wszyscy eksperci w tym kraju.

Najnowsza koncepcja to skreślenie Podolskiego i Klose. Pamiętajcie, że można zaznaczyć więcej, niż jedno nazwisko.10.00 Została godzina do godziny "Pa".

W grze jednopodaniowej najokrutniejsze były kary dla bramkarzy. Ciekawe, czy na treningach kadry w to się gra?

Coraz więcej osób chce się pozbyć z kadry Łobodzińskiego. My jesteśmy przeciw. To znaczy za.

9.56 Ja bym wysłał Żurawskiego do domu. Jak słusznie zauważył redaktor Szpakowski ma on wybitne zdolności do strzelania jubileuszowych bramek. Strzelił 1100, 1200, ale obawiam się, że 1300 na tych ME nie strzelimy....

Nam to już wczoraj przyszło do głowy.

9.52 Nazwy gry jednopodaniowej: Kluchy, Klepka, Jedynak, Niemiec, Kop, Tyk.

Wypada Łobodziński. Zanim wymówią jego nazwisko będzie druga połowa.

9.45 Sonda chwilowo nie działa - tak się zdarza, gdy korzysta się z serwrów zenętrznych. Nawet nie mamy do kogo zadzwonić, żeby nam powiedział "U mnie działa" albo "Ja tu tego nie mam". Pozdrowienia dla wszystkich działów IT na całym świecie.

W mailorych typach przewijają się wciąż te same nazwiska. Zdecydowanie Matusiak, zdecydowanie Pazdan, a potem jak kto woli: Saganowski, Garguła (w pakiecie z Matusiakiem) i Dudka (to nasza zasługa). Są też oryginalne pomysły: Kuszczak, Boruc, Fabiański. Dla motywacji. Żeby chłopaki z pola wiedzieli, że najgorszy staje za karę na bramce.

A swoją drogą - jak u was nazywała się gra, w której jeden stoi na bramce, a reszta może tylko raz dotknąć piłki? My znamy nazwę "Warszawiak", "Warszaklapa", "Panapuo" (jak to się pisze?) i "Jedno Podanie".

9.35 Kolo: Wiecie co? Przekonaliście mnie do skreślenie Dudki.

Jeszcze tylko przekonamy Beenhakkera i ME są nasze. Z typów, które nie pojawiają się z imienia, nazwiska i reputacji w naszej sondzie, ale w Waszych mailach i postach na forum: Tomasz Zahorski, Łukasz Piszczek, Roger.

9.25 Sądząc po mailach i przebiegu głosowania zaczynają się budzić zwolennicy Matusiaka. Oczywiście motywacje są różne. Michał pisze: Brońcie RadoMatu do upadłego! Bez niego kadra traci bardzo wiele. Głównie w sferze psychiki.To niezwykle ważne dla zawodników żeby czuć, że jest ktoś, kto jest w gorszej formie ode nich.

9.10 A my wciąż upieramy się przy podziękowaniu Dariuszowi Dudce.Wiecie, że wklejając to wideo jeden z nas obejrzał skrót z tego meczu po raz pierwszy od czasów meczu? Nie ma w tym nic złego, to znany psychologii mechanizm wyparcia.

9.05 Jacek podchodzi do sprawy bardzo osobiście. Skreśliłby: Kokoszkę - bo moja żona stwierdziła że jest ciacho więc wole na obronie Jopa który według niej ciacho nie jest.
Murawskiego - bo Lech gra ważne mecze w Intertoto podczas Mistrzostw Europy. Na ME Murawski i tak za dużo nie pogra, a tak moze uda się wprowadzić Lecha do Pucharu UEFA, Saganowskiego - bo jedyne bramki w reprezentacji strzelił Azerbejdżanowi i Wyspom Owczym, a te drużyny niestety nie grają z nami w grupie
.

9.00 Jeszcze w sprawie sondy. Pamiętajcie o różnicy między "Kogo wyrzuci Beenhakker...", a "Kogo chciał(a)bym, żeby wyrzucił Beenhakker...", bo to są dwie zupełnie różne rzeczy.

Od kilku dni Leo i asystenci powtarzają, jaka to trudna decyzja. Panowie! I tak komuś będzie przykro.

8.55 Z pierwszej fali sondowych głosów wynika, że większość z czytelników też by napisała relację o rezygnowaniu z Matusiaka. W nas odzywa się duch przekory, więc będziemy napastnika Wisły bronić. Uwaga, bronimy...

...

...

...NATYCHMIAST TU WRACAJ, DUCHU PRZEKORY!

8.45 A tutaj bramka z wczorajszego meczu z Albanią. Roger o krok od asysty.

8.42 Bartgor: Z kadry skreśliłbym Żurawskiego, Krzynówka i Smolarka bo jako jedyni są w miare w formie więc będą się wyróżniać na tle zespołu, więc żeby nie było fermentu że ktoś jest lepszy niech lepiej jadą do domu.

Koncepcja, żeby to ująć delikatnie - bardzo narodowa.

8.25 Pierwotnie ta relacja miała się nazywać "Rezygnowanie z Matusiaka Z czuba i na żywo", ale strach przed pomyłką jest w nas wielki. Okazuje się bowiem, że z zadań, jakie Beenhakker postawił przed Matusiakiem w meczu z Macedonią, zawodnik wywiązał się bezbłędnie.

Oczywiście dziwi, czemu wśród tych zadań nie było strzelania na bramkę, ale to już tajniki kuchni Leo.

8.15 Kandydatów do odstrzału przesunięcia na listę rezerwową jest kilku: Pazdan, Matusiak, Majewski, Garguła, Saganowski, Bronowicki, a być może także Łobodziński, który wczoraj złapał kontuzję. A może ktoś jeszcze?

My po wczorajszym meczu, a także po 2 latach koszmarów, jakie mamy od meczu z Niemcami na mundialu mamy koncepcję odsunięcia Dariusza Dudki (wczoraj nieprzytomna liczba strat, końcówka sezonu w Wiśle również fatalna), ale to są nasze osobiste uprzedzenia, więc można je spokojnie zignorować.

Witamy w relacji i zapraszamy do spekulowania. Leo też zapraszał, mówiąc na konferencji, gdy ogłaszał pierwszą listę powołanych "Have fun".