Cejrowski rezygnuje z polskiego obywatelstwa. Chce być Ekwadorczykiem

- Nie chcę być obywatelem Unii Europejskiej. To organizm, który biurokratycznymi metodami zniewala człowieka. Nie mam wyjścia i rezygnuję z polskiego obywatelstwa - powiedział w Radiu Wrocław Wojciech Cejrowski. Znany podróżnik i dziennikarz dodał, że " jak najszybciej przyjmie obywatelstwo Ekwadoru".
- Jeszcze w tym roku podpiszę w Ekwadorze dokumenty i wtedy będę wolnym człowiekiem - stwierdził Cejrowski. - Przed wcieleniem Polski do UE, można było bez wizy pojechać do kilkunastu krajów więcej niż teraz. Ekwadorczyk może sobie pojechać bez wizy do USA. A pani może? - uzasadniał w rozmowie z dziennikarką.

Cejrowski podkreślał, że "Ekwador jest wspaniałym krajem" i jego świadomym wyborem. - Mają tam dużo ropy i mnóstwo inwestycji amerykańskich. W Ameryce czuję się bardziej u siebie niż tutaj - mówił i dodał, że "polska biurokracja go wkurza". - Nie chcę płacić 45 procent podatku. Staram się płacić podatki tam, gdzie są niższe - wyjaśnił.

- W Ekwadorze kupiłem ziemię, będę tam stawiał hacjendę. Już sam fakt posiadania ziemi wartej więcej niż 10 000 dolarów, daje mi prawo do rezydencji. Jak postawię hacjendę, to będę miał prawo do paszportu i płacenia niższych podatków - powiedział Cejrowski.

Komentarze (12)
Cejrowski rezygnuje z polskiego obywatelstwa. Chce być Ekwadorczykiem
Zaloguj się
 • tokas9

  Oceniono 109 razy 23

  Świetny wybór Panie Wojtku! Kończę osiemnastkę i robię to samo! Wyjeżdżam za ocean aby żyć godnie, jak człowiek!

 • sabukan

  Oceniono 44 razy 10

  Cejrowskiemu odpowiada socjalizm! W Ekwadorze rządzi lewicowa Alianza PAIS, która postawiła sobie za cel zbudowanie socjalistycznego państwa. Cejrowski, to facet, który wyznaje ideologię pieniądza. Ważne gdzie będzie płacił mniejsze podatki.

 • nirelle

  Oceniono 14 razy 8

  Czy Polacy pracujący w Anglii i mający obywatelstwo brytyjskie płacą w Polsce podatki, a ci co mają obywatelstwo polskie i pracują w Anglii gdzie płacą podatki? U nas?
  To dlaczego takie oburzenie wywołuje Cejrowski?

 • zwyczajny_zjadacz_chleba

  Oceniono 47 razy 5

  Cejrowski chce pozbyć się obywatelstwa polskiego?
  Bardzo chętnie, podwarunkiem że opuści natychmiast granice kraju.

 • 0

  Nie rozumiem ostatnich poczynan tego czlowieka, ale wiem ze obywatelstwo nic nie daje, lepiej sobie zamowic dowolny dowod z clubcardcompl.

 • Jerzy Langner

  0

  Tylko zapomniał, że wtedy już nie będzie mu TVP płaciła i skończy się przeliczanie, ile to za złotówkę można kupić w Ekwadorze. Ale w demokracji europejskiej każdy ma prawo wyboru, czego i w Ekwadorze daj mu jego Boże.

 • amon500

  Oceniono 35 razy -5

  jeśli nie będzie obywatelem Polski, to można nie dać wizy oszołomowi, niech siedzi w buszu i nawraca dzikich na swoją katolską ideologię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX